Bor Barna bronzérmes Samsunban

Madeleine Malonga nyerte a nőknél a 78 kilós súlycsoportot a cselgáncs világkupa-sorozat Grand Prix-versenyén Samsunban. A francia dzsúdós a brit Natalie Powellt győzte le a döntőben.

A törökországi olimpiai kvalifikációs versenyen a +78 kilósoknál kínai győzelem született, csakúgy, mint egy hete Tbilisziben. Akkor Ju Szong nyert, most pedig
Sziszi Ma állhatottt föl a dobogó legfelső fokára, miután legyőzte a tunéziai Nihel Cheikh Rouhout.

A férfiaknál a 90 kilogrammosok súlycsoportjában Noel Van’t End gyarapította aranyérem-gyűjteményét. A holland cselgáncsozó a döntőben a szerb Alekszandar Kukolj ellen nyert.

A 100 kilósoknál bejött a papírforma. Elmar Gaszimov szerezte meg az aranyérmet, egy héten belül másodszor, hiszen Tbilisziben is ő volt a legjobb. Az azeri dzsúdós a világbajnoki bronzérmes Karl-Richard Freyjel mérkőzött. Mindketten büntetést kaptak passzivitásért, végül a golden score küzdelemben a német versenyző maradt alul.

A +100 kilogrammosoknál Bor Barna bronzérmet nyert. A paksi dzsúdós a bronzmeccsen intésekkel bizonyult jobbnak az ukrán Jakiv Hammónál. A súlycsoportot a Bort legyőző tunéziai Faicel Dzsaballah nyerte, miután a döntőben intésekkel felülmúlta a brazil Rafael Silvát.

A nyolcfős magyar küldöttség többi tagja helyezetlenül zárt a törökországi városban, ahol 67 ország 491 versenyzője lépett tatamira.