Alonso visszatért, Hamilton vezetett, Vettel nyert

Az ausztrál nagydíj megnyerésével Nico Rosberg kihívás elé állította Sebastian Vettelt. A Ferrari pilótája komolyan vette a kihívást

Az ausztrál nagydíj megnyerésével Nico Rosberg kihívás elé állította Sebastian Vettelt. A Ferrari pilótája komolyan vette a kihívást: megállíthatatlan volt a Malajziai Nagydíjon. Az olasz istálló egy év, 10 hónap és 17 nap után örülhetett újra Forma 1-es futamgyőzelemnek.

Vettel győzelme

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton rajtol az élről, de végül Sebastian Vettel nyerte meg a Forma-1 Malajziai Nagydíját vasárnap. A Ferrari német pilótája pályafutása 40. sikerét aratta.

Vettel sokáig nagy csatát vívott Lewis Hamiltonnal és Nico Rosberggel. Hamilton a rádión vitázott csapatával, jelezve, hogy nem a megfelelő gumikat tették fel az autójára az utolsó kiállásánál.

Végül a brit pilóta végzett a második helyen, és Mercedeses csapattársa, Nico Rosberg lett a harmadik. Vettel győzelmével nyolc futam után megszakadt a Mercedes istálló győzelmi sorozata.

Alonso visszatért

A szezon előtt sokat beszéltek Fernando Alonso balesetéről: arról, hogy olaszul beszélt, amikor felébredt, elfelejtette az elmúlt 20 év történéseit, és veszélybe került a Forma-1-es pályafutása. Sepangban nem remekelt, de rácáfolt a kétkedőkre.

A barcelonai tesztbalesete után kórházba került Fernando Alonso komoly emlékezetkiesésben szenvedett. A szezon első futamát kihagyta a kétszeres világbajnok, most Malajziában tért vissza a versenypályára.

Egyik McLaren sem jutott el a célig a Malajziai Nagydíjon, Fernando Alonsónak és Jenson Buttonnak is föl kellett adnia a versenyt motorhiba miatt.

A spanyol nem látszott letörtnek a verseny után.

- A versenytempónk jobb volt, mint amire számítottam – mondta Alonso.

Irvine nagy napjai

Fernando Alonso eddig háromszor nyerte meg a Malajziai Nagydíjat. A győztesek között megtaláljuk az utóbbi 15 év nagy versenyzőit. Az első malajziai versenyen, 1999-ben viszont meglepetés született.

Eddie Irvine nyerte az első Malajziai Nagydíjat. 148 futamon állt rajthoz a brit pilóta, és négyszer állhatott a dobogó legfelső fokára. Mindegyik futamgyőzelmét az 1999-es szezonban szerezte.

Csapattársa, Michael Schumacher kettős lábtörést szenvedett egy balesetben Silverstone-ban, így Irvine lépett az első számú helyre a Ferrarinál. Schumacher Malájziában tért vissza – rajtelsőséggel. A Ferrari azonban úgy döntött, hogy Irvine-t kell segítenie.

Két körrel a verseny vége előtt a német piltóa hagyta, hogy Irvine megelőzze. Ezzel a kettős győzelemmel Irvine és a Ferrari visszavette a vezetést a világbajnokságon. Az utolsó, japán nagydíjon azonban Mika Häkkinen győzött Schumacher és Irvine előtt, így ő lett 1999 világbajnoka.

Rossi újra a régi

A gyorsaságimotoros-vb is elkezdődött. Marc Márquez nyerte a legutóbbi két világbajnokságot, most viszont Andrea Dovizioso kezdte a szezont pole pozícióból.

Valentino Rossi nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság 2015-ös idényének első futamát a MotoGP kategóriában.

A Katari Nagydíjon a kilencszeres vb-győztes olasz óriási csatában előzte meg honfitársát, Andrea Doviziosót. A Yamaha 36 éves versenyzője pályafutása 109. győzelmét érte el. A dobogó 3. fokára szintén egy olasz versenyző, Andrea Iannone állhatott fel.

A címvédő Marc Márquez egy hiba után az utolsó helyre került, és onnan küzdötte föl magát az ötödik helyre.

A sportágban tavaly remeklő spanyolok közül egyetlen motoros sem fért fel a dobogóra a Moto2 és a Moto3 kategóriában sem.