Eb-selejtezők - Félbeszakadt a podgoricai csata

Balhéval kezdődtek a hétvége labdarúgó Európa bajnoki selejtezői. A podgoricai Montenegró-Oroszország mérkőzés 0-0-ás állásnál szurkolói

Balhéval kezdődtek a hétvége labdarúgó Európa bajnoki selejtezői.

A podgoricai Montenegró-Oroszország mérkőzés 0-0-ás állásnál szurkolói rendbontások miatt a második félidőben félbeszakadt.

A hazai szurkolók már az első percben pirotechnikai eszközzel fejbe dobták a vendégkapust, Igor Akinfejevet. A mérkőzés először ekkor szakadt félbe, majd 25 perc után folytatódott. Akinfejevet lecserélték és kórházba szállították.

A G csoport többi találkozóján: Liechtenstein–Ausztria 0-5, Moldova–Svédország 0-2.

A C csoportban Spanyolország 1-0-ra verte hazai pályán Ukrajnát. A találkozó egyetlen gólját Morata szerezte az első félidőben.

A csoportban listavezető Szlovákia 3-0-ra nyert Luxemburg ellen.
Fehéroroszország 2-1-re győzött Macedóniában.

Az E csoport-ban Anglia Litvániát (4-0), Szlovénia San Marinót (6-0), Svájc Észtországot (3-0) verte fölényesen.