Ghána ötödször vagy Elefántcsontpart másodszor

Az Afrikai Nemzetek Kupája döntőjére készülnek a finalisták. Az egyik döntős, Ghána az első találkozóján kikapott az Egyenlítői-Guineában rendezett

Az Afrikai Nemzetek Kupája döntőjére készülnek a finalisták.

Az egyik döntős, Ghána az első találkozóján kikapott az Egyenlítői-Guineában rendezett tornán, de a Szenegáltól elszenvedett vereség után (1-2), mind a négy további mérkőzését megnyerte.

Ghána a C csoportban Algériát (1-0) és Dél-Afrikát (2-1) múlta felül, majd a negyeddöntőben Guineát és az elődöntőben Egyenlítői-Guineát is 3-0-ra verte.

Ghána eddig négyszer nyert Afrika-kupát, utoljára 1982-ben.

A döntőbeli ellenfél, Elefántcsontpart csak egyszer, 1992-ben diadalmaskodott.

Gervinhóék veretlenül jutottak a fináléba, de a D csoportban Guinea és Mali ellen is 1-1-es döntetlent játszottak, mielőtt Kamerun legyőzésével (1-0) csoportelsők lettek.

Az egyenes kieséses szakaszban már sima győzelmek jöttek, és Ghánához hasonlóan Elefántcsontpart is mindkét találkozóján – az Algéria elleni negyeddöntőben (3-1), illetve a Kongói DK elleni elődöntőben (3-1) is – három gólt szerzett.

Az Afrika-kupa döntőjét vasárnap Batában játsszák.