Ez a tartalom nem elérhető az ön régiójában

Síugró viágkupa - Németország nyerte meg a csapatversenyt Zakopanéban

Access to the comments Kommentek

<p>Hosszan és stílusosan repültek a németek a zakopanei sánc fölött, és az olimpiai bajnok német csapat meg is nyerte a világkupa versenyt Ausztria és Szlovénia előtt.</p> <p>A kulcsember Severin Freund volt, aki már Szocsiban is ott állt a dobogó legfelső fokán. Freitaggal, Kraus-szal és a veterán Neumayerrel kiegészülve Németország 15 pont előnnyel lett első Lengyelországban. Egyébként Freund már ötször állhatott dobogóra egyéniben ebben a világkupa szezonban.</p> <p>A bombaerős osztrák csapat szerezte meg a második helyet. A világkupa éllovas, négysáncverseny győztes Stefan Kraft vitte Ausztriát (7 vk győzelem egyéniben ebben a szezonban!). Az ugyancsak kiemelkedő idényt produkáló Michael Hayböck ( 6 egyéni sikernél tart, hoppá), sőt a tízszeres világbajnok, olimpiai aranyérmes Gregor Schlierenzauer is a kvartett tagja volt, ennek ellenére nem tudták megelőzni az egyenletesebben teljesítő német négyest.</p> <p>Szlovénia ugrott a harmadik helyre. Nem utolsósorban a 22 esztendős Peter Prevc teljesítményének köszönhetően. Az olimpiai ezüstérmes síugrót tavaly az év sportolójának választották hazájában, de a kollekciójából még hiányzik egy nagy verseny aranyérme..</p> <p>Síugró világkupa, csapatverseny, Zakopane</p> <p>1. Németország (Freund, Freitag, Kraus, Neumayer) 1050.6 pont<br /> 2. Ausztria (Hayböck, Schlierenzauer, Diethart, Kraft) 1035.7 pont<br /> 3. Szlovénia (Tepes, Dezsman, Damjan, Prevc) 1016.4 pont</p>