Szilágyi Áron bronzérmes lett New York-ban a kardvívó Grand Prix-versenyen

Szilágyi Áron a harmadik helyen végzett a New York-i kardvívó Grand Prix viadalon, amelyre illusztris helyszínen, az 1892-ben épült Grand Prospect

Szilágyi Áron a harmadik helyen végzett a New York-i kardvívó Grand Prix viadalon, amelyre illusztris helyszínen, az 1892-ben épült Grand Prospect Hall-ban, vagyis a zene és a szórakoztatás szentélyében került sor. Összesen 170-en léptek pástra. Kiemeltként a főtáblán Áron négy győzelmet aratott – Decsi Tamás ellen is nyert -, de a döntőbe jutásért vívott asszóban londoni olimpiai bajnokunkat megállította a dél-koreai Kim Jung Hvan,aki 15-8-ra legyőzte őt.

A másik ágon két olasz, Ochiuzzi és Montano vívott a finálééért, és végül Montano 15-13-al verekedte be magát a döntőbe.

A fináléban Kim ismét győzött, még pedig 15-10-re a 36 esztendős olasz Aldo Montano ellen, és megnyerte a versenyt.

A nők elődöntőjében a kétszeres olimpiai bajnok, világranglista vezető, amerikai Mariel Zagunis csapott össze az orosz csapatvilágbajnok Szofja Velikajával. Bár az orosz vívónő 8-4-re vezetett, Zagunis 13-13-ra egyenlített, végül Velikaja 15-13-ra hozta az asszót, és bejutott a döntőbe.

Jóval kevesebb izgalmat hozott a másik elődöntő, amelyben a kétszeres egyéni világbajnok ukrán Olga Harlan 15-6-ra legyőzte az argentin Maria Perez Maurice-t.

A döntőben a “nagy” (nomen est omen?) Velikaja sem tudta megállítani Harlant: 10-10-nél még együtt voltak, de végül az ukrán klasszis 15-12-re győzött, és elhódította a Nagydíj-elsőséget.