Schiffrin nyert Zágrábban

gravity

A horvát fővárosban, Zágrábban a nők műlesikló futamával folytatódott az alpesisí-világkupa. A győzelmet Mikaela Shiffrin szerezte meg. Már az első futamban is az amerikai versenyző volt a leggyorsabb, nyolc tizedmásodperccel előzte meg az osztrák Kathrin Zettelt. A második futamban Schiffrin tovább növelte előnyét.

Kathrin Zettel megőrizte második helyét, végül 1,68 másodperccel maradt el a győztestől.

Az első futam után a cseh Sárka Strachová állt a harmadik helyen, a második futamban azonban kiesett, így a norvég Nina Löseth állhatott a dobogó harmadik fokára.

Az összetett vk állása:

1. Tina Maze (szlovén) 777 pont
2. Mikaela Shiffrin (amerikai) 545
3. Anna Fenninger (osztrák) 487

97. Miklós Edit (magyar) 6

Mire képes Bode Miller?

Kedden szintén Zágrábban lesz a férfiak műlesikló-versenye. Bode Miller ezúttal sem indulhat. Novemberben porckorong-sérülés miatt megműtötték a hátát, de az amerikai veterán reméli, hogy januárban már ott lehet Wengenben, Kitzbühelben és Garmisch-Partenkirchenben. Milyen reményekkel? Ezt kérdeztük szakértőnktől, Franck Piccard-tól.

- Bode tökéletesen képes arra, hogy nagy dobásokat csináljon. Ezt mindenki tudja. Bizonyos pályákon és futamokban ő a legjobb a világon. Sosem teljesített egyenletesen, ez volt a fő gondja egész pályafutása során. Furcsa pozíciókat vesz föl, lehetetlen helyzetekbe kerül a versenyeken. Azt hiszem, tudatosan csinálja, hogy így gyorsabban tudjon siklani. Ez a kis játék néha működik, képes arra, hogy megnyerjen egy vk-futamot. A végső győzelme azonban kevéssé valószínű. 37 éves. Én 36 évesen hagytam abba. Ebben a korban már nem az a cél, hogy az ember megnyerje a világkupát, hanem az, hogy egy-egy futamban letegye a névjegyét.

Sítörténelem: Tomba, a Bomba

Val d’Isère, 1992. február 18-a. Alberto Tomba egyedülálló sítörténeti sikert ér el: megvédi olimpiai címét. A Face de Bellevarde pályán az olasz síelő megelőzi Marc Girardellit és Kjetil André Aamodtot, és megnyeri az óriás-műlesiklást, csakúgy, mint négy évvel korábban Calgaryban. A technikai versenyek specialistája, 50 vk-győzelmet arat. A “Bomba”, aki nem rejti véka alá, hogy szereti a nőket és a bulizást, ezután ezüstérmet szerez műlesiklásban. Mint mondták, ezek nem Albertville-i, hanem Albertoville-i játékok.

Freitag repült a legmesszebbre

A síugró-négysáncverseny harmadik állomásán a német Richard Freitag győzött Innsbruckban.

Az ausztriai versenyen Richard Freitag 278,5 pontot szerzett, így öt ponttal megelőzte az osztrák Stefan Kraftot. Harmadik lett holtversenyben a svájci Simon Ammann és a japán Kasai Noriaki.

A négysáncverseny állása 3 verseny után:

1. Stefan Kraft
2. Michael Hayböck
3. Peter Prevc

Az összetett világkupában Michael Hayböck vezet Stefan Kraft és Roman Koudelka előtt.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!