Korner – Bayern-győzelem és Messi-rekord

Bundesliga: tovább menetel a Bayern

A német bajnokság éllovasa, a Bayern München már szezonbeli kilencedik győzelmét aratta, méghozzá fölényesen. A veretlen Bayern bajnokhoz méltóan intézte el a Hoffenheimet szombaton.

Götze távoli lövésével szereztek vezetést a bajorok, a világbajnok támadót szabadon hagyták, ő pedig nagyon eltalálta a labdát. Még a szünet előtt Lewandowski fejesével növelték előnyüket a hazaiak, fordulás után pedig Robben és a csereként beállt Rode góljaival végül 4-0-ra nyerték meg a találkozót.

Ezzel a címvédő a bajnokság harmadánál már hét pont előnnyel vezeti a Bundesligát a második Wolfsburg, tízzel a harmadik Borussia Mönchengladbach előtt.

Eredivisie: az Ajax felzárkózott a PSV-re

Hollandiában a listavezető PSV Eindhoven zsinórban hatodik győzelmére készült a Groningen vendégeként. Úgy tűnt, hogy meg is lesz a három pont, miután Luuk de Jong vezetést szerzett az eindhovenieknek. Ám a lefújás előtt egy kontrából kiegyenlítettek a hazaiak, Michael de Leeuw volt a gólszerző. Ezzel 1-1 lett a vége, a PSV értékes pontokat hullajtott el. A rivális Ajax Amszterdam viszont győzött, így a PSV előnye már csupán két pont az Eredivisiében 13 forduló után.

Up & down

Az elmúlt hét nyertese, Lionel Messi mesterhármast rúgott a Sevillának szombaton (5-1 lett a végeredmény a Barcelona javára), és ezzel megdöntötte a spanyol bajnokság gólrekordját. Az argentin zseni már 253 gólnál jár a Ligában.

Dupla jubileumot ünnepelt Antonio Di Natale, az Udinese csatára. A Chievo ellen 400. mérkőzését játszotta csapatában, és 200. bajnoki góljával tette emlékezetessé.

A hét vesztesei megsérültek. Izomszakadást szenvedett Luka Modric az olaszok elleni válogatott találkozón. A Real Madrid horvát középpályása ebben a bajnoki idényben már nem is léphet pályára.

Bokáját törte a világbajnok német válogatott csapatkapitánya, Phillip Lahm. Már meg is operálták, de három hónapig nem futballozhat, ami nagy veszteség a Bayern Münchennek.

Ezen a napon

Ki ne emlékezne arra, amikor Luis Suárez nyáron, a brazíliai vébén megharapta az olasz Chiellinit? Az már nem az első ilyen botránya volt az uruguayi csatárnak. Suárez kannibalizmusa négy évvel ezelőtt kezdődött – ezen a napon.

2010 novemberében Suárez még a holland Ajax Amszterdam játékosa volt, méghozzá ragyogó formában. A PSV Eindhoven elleni rangadó hosszabbításában, gól nélküli állásnál azonban nem bírta idegekkel, és vállon harapta az ellenfél egyik focistáját, Otman Bakkalt. A bíró nem látta a történteket, ezért az uruguayit csak utólag, a videofelvételek alapján tiltották el hét mérkőzéstől. Akkor még nem lehetett sejteni, hogy a harapás Suárez védjegye lesz.

Akár tévedhetünk is

Az utóbbi két héten végre két eredményt is eltaláltunk, amire büszkék vagyunk. Hátha most megint sikerül. Addig is: játsszanak velünk. Küldjék el tippjeiket a közösségi médiában, a #TheCornerScores hashtaggel.