Formula–1: futamgyőzelemmel ünnepelte világbajnoki címét Hamilton

Lewis Hamilton lett a Formula–1 világbajnoka, miután vasárnap megnyerte a szezon utolsó versenyét. A dubai nagydíjon dupla pontot ért minden helyezés, ez pedig izgalmakat ígért. Ám a vasárnapi futam – valljuk be – meglehetősen egyhangúra sikeredett.

Tizenkilenc versenyen tizenegy győzelem – ez Lewis Hamilton parádés mérlege az idei Formula–1-es sorozatban. A Mercedes angol pilótája Dubaiban már az első kanyar előtt az élre állt, és ott is maradt 55 körön keresztül egészen a célig. Ezzel a 29 éves autóversenyző 2008 után másodszor lett a Forma–1 világbajnoka.

A címre szintén pályázó német Nico Rosberg a pole pozícióból indult, ám egy rossz fékezés és egy műszaki hiba után esélye sem volt 17 pontos előnnyel vezető csapattársával szemben. Végül Hamilton mögött a két Williams-pilóta, Felipe Massa és Valtteri Bottas végzett a dobogón.

Az összetettben az angol 67 ponttal előzte meg csapattársát, Rosberget (317 pont), harmadik a Red Bull-os Daniel Ricciardo (238). A konstruktőrök versenyét óriási fölénnyel nyerte a Mercedes (701 pont), a Red Bull–Renault (405) és a Williams–Mercedes (320) előtt.