Egy ippon, egy visszalépés a csingtaói döntőkben

Megkezdődött a péntekig tartó, háromnapos csingtaói cselgáncs Grand Prix. A nyitónapon öt kategóriában avattak győztest.

A férfiak -66 kilogrammos döntőjében az orosz Jakub Samilov győzött a német Sebastian Seidl ellen.

Egy súlycsoporttal lejjebb, -60 kilogrammban első Grand Prix aranyérmét szerezte Vincent Limare. A francia dzsúdós a döntőben yukót és waza-arit ért el az örmény Hovhannes Davtyan ellen, aki nem tudott értékelhető akciót bemutatni.

A nőknél az 57 kiló alattiak fináléjában hazai versenyző is érdekelt volt, a kínai Yang Liu azonban nem tudta megtörni Myriam Roper ellenállását. A német hölgy yukóval győzött.

-48 kilogrammban a döntő 38 másodperc után eldőlt. A román Monica Ungureanu ipponnal verte a vb-ezüstérmes argentin Paula Paretót.

Az 52 kiló alattiak fináléja egyetlen másodpercig sem tartott. A japán Nisida Yuka sérülés miatt nem tudott kiállni az orosz Natalja Kuzjutyina ellen.

A csingtaói cselgáncs Grand Prix a második napon újabb négy kategória küzdelmeivel folytatódik.