Rosberg még reménykedhet, Márquez rekorder

Nico Rosberg július óta az első győzelmét ünnepelhette, és így még reménykedhet, hogy világbajnok lesz. A német versenyző rajt-cél győzelmet aratott a Brazil Nagydíjon, ez volt pályafutása nyolcadik, idei ötödik sikere.

Mercedes-es csapattársa, Lewis Hamilton lett a második Sao Paolóban. A brit, aki az utóbbi öt versenyt megnyerte, 17 ponttal vezet az utolsó futam előtt. Két hét múlva, az Abu-Dzabi Nagydíjjal zárul a vb, ahol dupla pontokért versenyeznek majd a pilóták.

A Moto GP-ben Marc Márquez nehéz versenyt nyert a szezon utolsó futamán, Valenciában. Szombati bukása miatt csak az ötödik helyről rajtolt, de hamar feljött

A spanyol motorosnak ez volt idén a 13. győzelme, ezzel megdöntötte Mick Doohan 1997-es rekordját, az ausztrál legenda akkor 12-szer nyert.

Öccse, Alex Marquez nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto3-as géposztályát, miután a harmadik helyen ért célba a valenciai futamon.