Dzsungelmaraton jaguárokkal

Sport

275 kilométer az amazóniai dzsungelben – ez volt a 10. brazíliai dzsungelmaraton távja.

A versenyzőknek nem csak a magas páratartalommal, mocsaras tereppel, vagy nagy szintkülönbségekkel kellett megküzdeniük, hanem kifejezetten extrém, szokatlan kihívásokkal is. A verseny útvonalán például volt olyan szakasz, ahová a futókat csak csoportokban engedték be az ott élő jaguárok miatt.

17 ország 65 indulójából végül a mezőnynek csak kevesebb mint a fele, 26 futó ért célba. A férfiak versenyében a – 2007-ben is győztes – guadeloupe-i Widy Grego lett a győztes, a hölgyeknél az amerikai Josie Benson diadalmaskodott.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!