Korner: Chiellini három gólja, kettő oda, egy ide

Ez a Korner, az euronews heti futballmagazinja. Európa-bajnoki selejtezőkkel telt a hétvége, a szombati nap szenzációja, nem is vitás, a világbajnoki címvédő Németország veresége volt.

Szinte önkívületben ünnepeltek a lengyelek szombat este Varsóban. Erre a sikerre talán még legmerészebb álmaikban sem számítottak: gól nélküli első félidő után 2-0-ra legyőzték a világbajnokot. Szünet után Milik fejjel szerzett vezetést, majd két perccel a vége előtt a csereként beállt Mila állította be a végeredményt. Joachim Löw csapata könnyűszerrel nyerhetett is volna, de ordító helyzeteket packázott el a mérkőzésen.

– Persze jobb eredményt vártunk – értékelt Oliver Bierhoff, a németek menedzsere. – Úgy érzem, jobban játszottunk, meg is voltak a helyzeteink, de kihagytuk mindet. A lengyelek remekül, fegyelmezetten futballoztak. Kivárták és ki is használták az esélyüket, a végén okosan alakították ki a 2-0-át.

Ezzel a D csoportban két mérkőzés után két győzelemmel Lengyelország állt az élre, a világbajnok Németország hatalmas meglepetésre csupán a negyedik helyen szerénykedik. Persze messze még a selejtezők vége, bőven lesz alkalmuk javítani, legközelebb kedden, odahaza, Írország ellen.

Up & Down rovatunkban szokás szerint az elmúlt hét győzteseit és veszteseit mutatjuk be.

Giorgio Chiellini döntötte el az olasz-azeri mérkőzést. A 2-1-es találkozón az azzurrók mindkét gólját a rutinos védő szerezte. Ami igazán pikáns a történetben: igazából a meccs mindhárom gólja az ő nevéhez fűződik, ugyanis két fejesgólja között egy öngólt is vétett.

A hét vesztese a spanyol válogatott, amely egyszerűen képtelen magára találni. Az Európa-bajnoki címvédő pénteken Zsolnán 2-1-re kapott ki Szlovákiától. 2006 óta ez volt az első idegenbeli vb-, illetve Eb-selejtezőjük, amelyen vereséget szenvedtek.

Egy kis focitörténelem. Nyolc évvel ezelőtt ezen a napon a FIFA megbüntette Kamerun válogatottját a meze miatt. A nemzetközi szövetség már a 2002-es Afrika-kupa után figyelmeztette az Oroszlánokat, hogy ne játsszanak ujjatlan trikóban. A kameruniak azonban fittyet hánytak a FIFA felszólításának, és újra elővették az atlétára emlékeztető szerelést. Emiatt hat pontot vontak le tőlük a 2006-os vb-selejtezőkről, illetve a két évvel későbbi Afrika-kupa kvalifikációs mérkőzéseiről. Mindez tehát éppen október 13-án történt, 2006-ban, ma nyolc éve.

Akár tévedhetünk is. Eddig nem voltunk valami jók a tippjátékunkban, ezt be kell ismernünk. De azért próbálkozunk tovább, hátha egyszer bejön. Tippeljen ön is, használja a #TheCornerScores hashtaget. Íme tehát a mi tippjeink a hét három izgalmasnak ígérkező meccsére:

A Premier League-ben szombaton: Manchester City-Tottenham 1-1.

A francia bajnokságban: Marseille-Toulouse 2-1.

És végül a török rangadón: Galatasaray-Fenerbahce: szerintünk 0-0 lesz, persze akár tévedhetünk is.