Korner - 85 éves a Serie A

Az Euronews hétfői futballperceiben, a Kornerben mindig összefoglaljuk a hét eseményeit. Már kezdjük is!

A Chelsea és a Juventus továbbra is veretlen az angol illetve az olasz bajnokságban, Németországban viszont a Dortmund hét találkozójából már a negyediket veszítette el.

Az edzők összetűztek a londoni derbin

A hazai Chelsea-nek Hazard 11-esből szerzett vezetést az Arsenal ellen, majd a mérkőzést
szünet után Diego Costa döntötte el. 2-0-ra nyert a Chelsea, így öt pont előnnyel vezeti az angol bajnokságot a Manchester City előtt.

A kilenc pont hátránnyal nyolcadik Arsenal edzője, Arsene Wenger meglökte a Chelsea trénerét, José Mourinhót a londoni derbin.

A Juve nem tud hibázni

Az első és a második helyezett rangadóját a Juventus nyerte Olaszországban. Előbb a torinóiak, majd a Roma vezetett a 2-2-re végződő első félidőben, amelyben három gól is tizenegyesből esett.

Néhány perccel a vége előtt Bonucci kapásból lőtt bombagólt, ezzel nyert a Juventus. A két csapat 10-10 emberrel fejezte be a találkozót.
A továbbra is százszázalékos Juventus három pont előnnyel vezet a bajnokságban a Roma előtt.

Ismét botlott a Dortmund

Németországban a Dormund a forduló előtt nyeretlen Hamburgot látta vendégül.
A látogatók kerültek előnybe: a 35. percben, Lasogga volt eredményes.

Szünet után minden hazai helyzet kimaradt. Az 1-0-ás győzelem a hamburgiak első sikere a bajnokságban. A Hamburg így is csak utolsó előtti, azaz 17. Nem lehet büszke helyezésére a 13. Dortmund sem.

Akár tévedhetünk is

Ezen a héten nem lesz bajnoki forduló a válogatottak Európa-bajnoki selejtezői miatt. Vajon mit játszanak majd a nagyok? Megpróbáljuk eltalálni.
Önök is megtehetik ezt az Euronews közösségi oldalain a #TheCornerScores használatával.

Messi tárgyalásra megy, Gabi bundázott

“Fent és lent” rovatunkban mindig megmutatjuk, kik a hét győztesei és vesztesei. Ez a hét sem kivétel:

Továbbra is remekel Marcelo Bielsa együttese a francia bajnokságban. Az argentin mester csapata, a Marseille 2-1-re verte a Caent, így eddigi kilenc mérkőzéséből a hetediket nyerte meg. A Marseille öt pont előnnyel vezeti a bajnokságot a Bordeaux előtt.

Elutasította Lionel Messi kérelmét a spanyol legfelsőbb bíróság. A Barcelona argentin klasszisának így bíróság elé kell állnia, mert a vád szerint, 2007 és 2009 között – a kereskedelmi jogainak értékesítéséből befolyó összegek után – négymillió euró adót nem fizetett be a spanyol államkasszába.

Az Atletico Madrid csapatkapitánya elismerte, hogy bundamérkőzésen játszott. 2011-ben Gabi két gólt lőtt a Levante – Zaragoza találkozón, melynek 1-2-es végeredményét Gabi szerint előre megbeszélték. Sikerével a Zaragoza akkor bentmaradt a spanyol első osztályban.

85 éve indult a Serie A

“Ezen a napon” rovatunkban egy 85 évvel ezelőtti eseményre emlékezünk, amely azóta is tartó sikertöténetet indított el az olasz labdarúgásban.

1929 október 6-án indult az azóta is Serie A-nak nevezett elsőosztályú bajnokság Olaszországban. Az első játéknapon a Juventus 3-2-re verte a Napolit, a Lazio 3-0-ra a Bolognát, az Internazionale pedig 2-1-re a Livornót idegenben. A szezon végén az Inter nyerte a bajnokságot.