Korner - Színes nyilakkal segítő szurkolók

Az Euronews futballperceiben, a Kornerben minden hétfőn összefoglaljuk a hét legérdekesebb eseményeit.

Lampard-gól a Chelsea ellen

A klub korábbi legendás játékosa, Frank Lampard egyenlített a Chelsea ellen a Manchester City – Chelsea rangadón a Premier League-ben.

A Chelsea-től a nyáron, 13 év után a City-be igazoló Lampard a 85. percben egalizált. Az egyenlítő gól szűk negyedórával Schürrle vezető találata után esett.

1-1 lett a mérkőzés vége úgy, hogy a City a 66. perctől – Zabaleta kiállítása után – emberhátrányban játszott.

José Mourinho együttese, a Chelsea – négy győzelem után – most először nem nyert, de így is első. Manuel Pellegrini a címvédő Cityvel hatodik az angol bajnokságban.

Visszatérés Milánóba

Az olasz bajnokságban a klub ex-edzője vezette győzelemre a Milan ellen mostani csapatát, a Juventust a San Siro stadionban.

Milánóban két száz százalékos csapat, a Milan és a Juventus játszott egymással az olasz bajnokság harmadik fordulójában. A mérkőzést a második félidőben Tevez gólja döntötte el. A Juventus 1-0-ra győzött.

A torinóiak továbbra sem kaptak gólt a bajnokságban, így a Roma mögött a második helyen állnak. A Milan a negyedik helyre esett vissza.

Akár tévedhetünk is

A futballban az is szép, hogy nagyon nehéz előre megmondani egy találkozó végeredményét, mi mégis rendre kísérletet teszünk errre.
Önök is megtehetik ezt az Euronews közösségi oladalain a #TheCornerScores hashtag használatával.

Az Euronews sportszerkesztőségének tippjei néhány eheti mérkőzésre:

Real Madrid – Elche 5-0
Liverpool – Everton 1-1
Dortmund – Stuttgart 2-1

Azért, ne feledjék: Akár tévedhetünk is!

Van Gaal lejtmenetben

Siker és kudarc, fény és árnyék gyakran váltogatják egymást a futballban. Nézzük, kik a hétvége pozitív és negatív főszereplői!

A spanyol bajnokságot rosszul kezdő Real Madrid végre belelendült. A Real 5-1-re verte a Baselt hétközben a Bajnokok Ligájában, majd a bajnokságban 8-2-re győzött a Deportivo La Coruna ellen. Cristiano Ronaldo előbb egy, majd három gólt szerzett.

Háromszor volt eredményes a héten Yacine Brahimi is. A Porto algériai csatára a BATE Boriszov elleni Bajnokok Ligája összecsapáson parádézott.

Még mindig nem talált magára a Manchester United az angol bajnokságban. Louis Van Gaal csapata 3-1-es vezetésről 5-3-ra kikapott az újonc Leicester City-től. Az eddigi öt forduló során a holland menedzser még csak egyszer vezette győzelemre együttesét.

Zöld lámpa a németeknek

“Ezen a napon” rovatunkban egy 64 évvel ezelőtti eseményre emlékezünk, amely rendkívül fontos a német futball történetében.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség 1950 szeptember 22-én oldotta fel teljesen a nyugatnémet szövetség elleni szankciókat.

Az 1900-ban alapított német szövetséget (bár 1940-ben a Harmadik Birodalom feloszlatta) 1945-ben a FIFA eltiltotta a nemzetközi eseményeken való részvételtől.

Az eltiltást a nyugatnémet klubcsapatok számára 1948-ban, a nyugatnémet válogatott számára csak 1950-ben oldották fel.

Kazah vízifoci

Vízifocit (is) játszottak Kazahsztánban, mert az egyik mérkőzés bíróját nem izgatta különösebben, hogy a szögleteket bokáig érő vízből kellett elvégezni.

A játékosok ha nehezen is, de valahogy megbirkóztak a feladattal. Erre mi történt? Az egyik védő felszabadított…
Jöhetett az újabb szöglet!

Kaput mutató német szurkolók

Az igazi szurkoló ahol tud segít – így gondolták a német Regionalligában szereplő FC Magdeburg hívei.

Az 1974-ben még Kupagyőztesek Európa Kupáját nyert klub előző öt találkozóján nem szerzett gólt, ezért a szurkolók óriásnyilakkal mutatták meg kedvenceiknek, merre is találják a Berliner AK kapuját.

A recept működött, a Magdeburg végre gólt lőtt… de így is kikapott (2-1).

Ha nézőink, olvasóink szeretnének vicces futballvideókat a figyelmünkbe ajánlani, megtehetik a #TheCornerBloopers hashtag használatával.