BL-rajt - Lefutballozta az Arsenalt a Dortmund

Sport

Nagyon simán nyert a címvédő Real Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligája első fordulójának
első játéknapján.

2-0 után Cristiano Ronaldo csapata harmadik gólját szerezte a Basel ellen. A Real már a szünetben 4-1-re vezetett, végül 5-1-re győzött.

A B csoport másik mérkőzésén a Liverpool 2-1-re gyűrte le a Ludogorecet.

Kikapott az idei döntős Atletico Madrid az Olympiakosztól. A görögök 3-2-re nyertek az A csoportban. A másik találkozón a Juventus – szintén hazai pályán, Tevez két góljával – 2-0-ra verte a Malmőt.

A C csoportban a Zenit idegenben múlta felül a Benficát. A lisszaboni találkozón Hulk és Witsel volt eredményes. A vendégek 2-0-ra nyertek. A Benfica több mint 70 percet emberhátrányban játszott.

A csoport másik találkozóján: Monaco – Leverkusen 1-0.

A D csoportban Immobile szerzett vezetést a Dortmundnak az Arsenal ellen. A második félidőben Aubameyang is gólt lőtt. A végig jobban játszó Dortmund megérdemelt, 2-0-ás győzelmet aratott.

A Galatasaray – Anderlecht találkozó 1-1-re végződött.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!