Vuelta - Hansen a szakaszgyőztes, Contador úton a végső siker felé

Sport

Az ausztrál Adam Hansen nyerte meg a spanyol kerékpáros körverseny 19. szakaszát, amelyen a 169 fős mezőny Galíciában haladt.

Elsősorban a Sky és a Tinkoff-Saxo, tehát Froome és Contador csapata próbálta diktálni a tempót.

A Lotto 33 éves ausztrál kerekese azt a taktikát választotta, hogy az utolsó néhány kilométeren megszökik, és ez elég lesz a szakaszgyőzelemhez.

Elég is volt, de figyelnie kellett – többek között – John Degenkolbra, aki már négy szakaszt is megnyert az idei Vueltán. A német az üldözőbollyal csak öt másodpercre tudta megközelíteni az ausztrált. Hansen ezt megelőzően utoljára 15 hónappal ezelőtt nyert szakaszt a nagy körversenyeken, akkor a Girón győzött az egyik etapon.

A kétszeres Vuelta-győztes spanyol Alberto Contador megőrizte vezető helyét az összetettben.

A szakaszon óriásit bukott az olasz Dario Cataldo, de a Sky csapat versenyzője szerencsére megúszta az első pillantásra dermesztő balesetet, és később folytatni is tudta a versenyt.