A világ legkeményebb váltóversenye

Sport

Negyvenötezren figyelték az ausztriai Linzben és környékén a világ legkeményebb váltóversenyét, a 27. alkalommal elrajtoló Red Bull Dolomitenmannt.

A 124 váltó első tagjainak 12 kilométert kellett futni, kétezer méteres szintkülönbséggel. A cél 2441 méteres magasságban volt.

A váltók második tagjai innen indultak, siklóernyővel kellett visszaereszkedni ötszáz méteres magasságba. A földet érés azonban nem mindenkinek sikerült tökéletesen, volt aki fennakadt egy sífelvonó kábelén.

A csapatok harmadik versenyzői innen egy 26 kilométeres hegyikerékpár-futamot teljesítettek, a lejtők és emelkedők között nem volt ritka a 26 százalékos sem.

A befutó emberek a vadvizi kajakosok voltak, akiknek egy öt kilométeres pályán kellett végigmenniük, majd behúzniuk hajójukat a szárazföldi célba.

A győztes az Adidas Outdoor csapata lett, 4 óra 7 perc 57 másodperccel.

Az induló csapatok között az amatőrök voltak többségben, a legjobbak között csak profik voltak. Például a második helyen végzett Team Kolland Topsport váltójának befutója volt Hannes Aigner, a londoni olimpián kajakszlalomban bronzérmes német versenyző, akit a célban honfitársa, a világbajnoki cím védője, Tobias Bong követett a Red Bull-csapat tagjaként.

Sűrű volt a célba érés, az első öt csapat hat percen belül ért célba.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!