Vuelta - Quintana elesett, Contador vezet

Sport

Alberto Contador állt élre a Vuelta a Espanán. A spanyol versenyző tíz szakasz után az ötödik éllovas a spanyol országúti kerékpáros körversenyen.

Az eddig élen álló Nairo Quintana hatalmasat bukott, ami miatt sok időt veszített, és visszaesett a 11. helyre.

A tizedik szakasz egyéni időfutam volt, amelyben Contador remekül teljesített. A Tinkoff-Saxo 31 éves versenyzője több mint háromnegyed órás tekerés után a negyedik legjobb idővel ért célba.

Contadornál 39 másodperccel ment jobbat a háromszoros időfutam világbajnok, Tony Martin.
Az Omega Pharma-Quick Step német versenyzője alig több mint 47 perc alatt tette meg a közel 37 kilométeres szakaszt, amivel győzött.

Martin mögött Rigoberto Urán és Fabian Cancellara fért még fel a dobogóra, Quintana 82. lett.

Összetettben Contador előnye 27 másodperc Alejandro Valverde, 59 Urán előtt.

VUELTA A ESPANA
10. szakasz, REAL MONASTERIO DE SANTA MARÍA DE VERUELA–BORJA (egyéni időfutam), 36.7 KM

2. Alejandro Valverde 27 mp. h.
3. Rigoberto Urán (kolumbiai, Omega Pharma-Quick Step) 59 mp. h.

5. Christopher Froome (brit, Team Sky) 1:18 p h.

11. Nairo Quintana 3:25 p h.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!