Vuelta: Quintana átvette a vezetést, Contador ott liheg a nyakán

Sport

KERÉKPÁR. A kolumbiai Winner Anacona (Lampre-Merida) nyerte a spanyol országúti kerékpáros-körverseny kilencedik szakaszát. Az összetett versenyben honfitársa, Quintana (Movistar Team) vette át a vezetést és az azzal járó piros trikót a Vuelta a Españán.

Vasárnap 185 km-t tekert a mezőny Carboneras de Guadazaón és Aramón Valdelinares között. Helyenként a szakadó eső, az etap végén két hegy nehezítette a biciklisták dolgát.

Több mint harminc versenyzőnek sikerült megszöknie, ők hatperces előnnyel vághattak neki az emelkedőknek. Hárman közülük is megléptek a többiektől, Ancona mellett Javier Moreno és Bob Jungels.

Eközben erősen feljött a korábbi kétszeres győztes spanyol Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), aki végül tizenkettedikként ért célba, és ezzel az összetettben megelőzte eddig vezető honfitársát, Alejandro Valverdét (Movistar Team).

A befutóban Ancona bizonyult a leggyorsabbnak, így a a 26 éves kolumbiai pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratta a Vuelta szakaszgyőzelmével. Ideje 4 óra 34 perc 14 másodperc. Második a kazah Lucenko, az olasz Cunego.

Az összetettben Quintana előnye csupán 3 másodperc Contador előtt, az eddig vezető Valverde a harmadik helyre csúszott vissza, de ő is csak 8 másodperccel van lemaradva az éllovastól.