Japán és francia csapatarannyal zárult a dzsúdó-vb

Sport

CSELGÁNCS. A csapatversennyel zárult a cselgáncs-világbajnokság vasárnap az oroszországi Cseljabinszkban.

A férfiaknál a japán válogatott nyerte az aranyérmet, miután a döntőben 3-2-re legyőzte a házigazdákat. Az utolsó találkozó előtt még 2-2 volt az állás a Traktor Sportarénában.

A feketeöves dzsudoka Vlagyimir Putyin elnök a helyszínen szorított honfitársainak, de az oroszoknak végül be kellett érniük az ezüstéremmel. A japán Sicsinohe ugyanis legyőzte ellenfelét, és ezzel megszerezte hazájának a csapatvilágbajnoki címet.

A nők között a franciák nyerték a csapatküzdelmeket. A döntőben a mongol válogatott fölött diadalmaskodtak, szintén hatalmas csatában, szintén 3-2 arányban.

Négy mérkőzés után a nőknél is 2-2 volt az állás, az aranyérem sorsa az utolsó találkozón dőlt el. A 2011-es világbajnok Audrey Tcheumeo nem bízta a véletlenre, 44 másodperc alatt ipponnal intézte el ellenfelét. Teddy Riner, a sportág élő legendája is együtt ünnepelt honfitársaival a Traktor Sportarénában.

Vasárnap a magyarok már nem léphettek tatamira, mert az áprilisi Európa-bajnokságon sem a férfiak, sem a nők nem kvalifikálták magukat a vb csapatversenyére.

A magyar küldöttség a 90 kilós Tóth Krisztián révén egy ezüstérmet nyert a cseljabinszki világbajnokságon.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!