Extrém futóverseny: 20 óra alatt 169 kilométer a Mont-Blanc-on

Francia sportoló nyerte a világ egyik legkegyetlenebb futóversenyét, a Mont-Blanc ultra-triált szombaton.

A résztvevők négy maratoni távot, vagyis 169 kilométert tettek meg egyvégtében, ráadásul úgy, hogy a szintkülönbség 9600 méter volt. A városi szakaszon kívül néhol sziklás túraösvényen kellett végigfutniuk, méghozzá megállás nélkül, ezért lámpát is vittek magukkal éjszakára.

Az idei győztes, Francois D’Haene 20 óra 11 perc 44 másodperc alatt ért célba. A 192 centi magas férfi egy aprócska faluban, a 770 lakosú Saint-Julienben él Franciaország délkeleti részén, fizioterápiával és szőlőműveléssel foglalkozik.

Tavaly már nyert egy ultramaratoni futóversenyt Réunion szigetén, az Indiai-óceánon. Igaz, ott csupán 162 kilométert kellett leküzdenie – éppen héttel kevesebbet, mint a Mont-Blanc-on.