Vuelta: Valverde biztosan őrzi előnyét nyolc nap után

Sport

KERÉKPÁR. A francia Nacer Bouhanni nyerte a spanyol országúti kerékpáros-körverseny nyolcadik szakaszát. Neki ez már a második szakaszgyőzelme az idei Vueltán: a legelső etapon is ő bizonyult a leggyorsabbnak.

Szombaton 207 kilométer tekertek a versenyzők Baeza és Albacete között, helyenként az erős szél igencsak megnehezítette a dolgukat. A mezőny végig együtt maradt, a szökési kísérletek ezúttal nem jártak sikerrel.

Szorosnak ígérkezett a befutó, és csakugyan: a legvégén a sprint döntött. A győztes Bouhanni ideje 4 óra 29 perc 1 másodperc. Mögötte másodikként az ausztrál Michael Matthews ért célba, azonos idővel harmadikként futott be a szlovák Peter Sagan.

Az összetettben változatlan az élboly. Nyolc etap után a hazaiak kerékpárosa, Alejandro Valverde vezet, 15 másodperccel megelőzve a kolumbiai Quintanát és 18-cal Alberto Contadort.