Ez a tartalom nem elérhető az ön régiójában

Korner - Szívet melengető jegeszuhany

Access to the comments Kommentek

<p>Az Euronews futballrovata, a Korner minden hétfőn összegzi a heti eseményeket, valamint előre is tekint. Íme, a kínálat!</p> <p><strong>Új seprő nem seper jól</strong></p> <p>A világbajnokságon Hollandiával bronzérmes Louis Van Gaal hiába vette át a Manchester Unitedet, csapata még nyeretlen az angol bajnokságban. </p> <p>A United a nyitó fordulóban, hazai pályán kapott ki a Swansea-tól, vasárnap pedig csak 1-1-es döntetlenre volt képes a Sunderland otthonában. </p> <p>Van Gaal azt mondja, a keret kiegyensúlyozatlansága okoz neki gondot, azaz vannak hiányposztok a csapatában. </p> <p><strong>Angliai érkezők: Di Maria, Balotelli</strong> </p> <p>Angel Di Maria érkezése valószínűleg enyhít majd a Manchester gondjain, Mario Balotelli pedig minden bizonnyal Liverpoolba szerződik. </p> <p>Sajtóértesülések szerint, Di Maria 80 millió euró, azaz 24 milliárd forint körüli összegért válthat klubot. Az argentin csatár szerződtetéséről Van Gaal azt mondta (a Sunderland elleni mérkőzés után), hogy azt a klubnak kell bejelentenie. </p> <p>Minden bizonnyal így is lesz. Carlo Ancelotti, a Real Madrid edzője úgy nyilatkozott, hogy csapata már elköszönt a BL-győzelemből oroszlánrészt vállaló Di Mariától. </p> <p>Hasonló a helyzet Mario Balotellivel is. A Milan csatára csaknem biztosan a Liverpoolban folytatja pályafutását. </p> <p>Sajtóhírek szerint a Liverpool 20 millió eurót fizet az olasz támadóért. A 24 éves, 33-szoros olasz válogatott játékos már szerepelt az angol bajnokságban, a Manchester City együttesében.</p> <p>Balotelli ügynöke azt mondta, a támadón túl nagy nyomás volt Olaszországban, ezért kerestek neki ismét külföldön klubot. </p> <p><strong>Kiizzadt Bayern-siker</strong></p> <p>Győzelemmel kezdte a címvédő a német bajnokságot. </p> <p>A német rekordbajnok a 37. percben szerzett vezetést a Bayern München – Wolfsburg találkozón. Az új bajnokság első Bayern-találatát Müller szerezte.</p> <p>Szünet után szinte azonnal megduplázta előnyét a Bayern. A 47. percben Robben volt eredményes. Később Olic szépített, a Bayern 2-1-re győzött. </p> <p><strong>Vendégsiker a holland rangadón</strong></p> <p>Az Ajax és a <span class="caps">PSV</span> közül utóbbi maradt 100 százalékos a holland bajnokság harmadik játéknapján. Az Ajax ezt megelőzően 2013 novemberében kapott ki utoljára hazájában. </p> <p>Pedig a mérkőzést az Ajax kezdte jobban: El-Ghazi a 16. percben Zoet hálójába fejelt.</p> <p>A második félidőben háromszor is lekontrázta ellenfelét a <span class="caps">PSV</span>. Narsingh előbb gólpasszt adott Depay-nak, 11 perccel később pedig gólt lőtt. </p> <p>Végül Jozefzzon állította be a 3-1-es végeredményt. A <span class="caps">PSV</span> első, az Ajax harmadik a bajnokságban. </p> <p><strong>Akár tévedhetünk is</strong></p> <p>Szokásos, tippelős rovatunkban az eheti slágermérkőzésekre tippelünk: </p> <p>Roma – Fiorentina 2-1<br /> Schalke – Bayern 1-3 <br /> Benfica – Sporting 3-2</p> <p>Persze, akár tévedhetünk is!</p> <p>Ha Önök is tippelnének, vagy csak véleményük van, osszák meg velünk az Euronews közösségi oldalain a #TheCornerScores hashtag használatával! </p> <p><strong>Jegesvödör-kihívás</strong></p> <p>Itt az új őrület, a “Jegesvödör-kihívás” legjobb <br /> videóit tekinthetik meg. </p> <p>Adj pénzt, vagy leöntenek egy vödör jegesvízzel! <br /> Aki nem vállalja a jeges zuhanyt, annak jótékony célra adakoznia kell – ez volt a közösségi oldalakon terjedő videós őrület erdeti szabálya az Egyesült Államokban. Ez azonban hamar megváltozott. </p> <p>A hírességek többsége a jegesvizet és az adományozást is vállalja! </p> <p>A koreográfia nagyjából hasonló, mégis mindig más. Lehet választani: Messi, Ronaldo, Kaká, José Mourinho vagy valaki más állta-e a legjobban a jeges zuhanyt? </p> <p>Ha vicces, jópofa, vagy valamiért különleges videót ajánlanának a figyelmünkbe, kérjük, küldjenek nekünk linket a #TheCornerBloopers használatával!</p>