Ricciardo az újabb Rosberg - Hamilton affér haszonélvezője

Daniel Ricciardo nyerte a belgiumi Formula-1-es világbajnoki futamot. A Red Bull ausztrál pilótáját a Mercedes-versenyzők is hozzásegítették ehhez.

Daniel Ricciardo a harmadik futamgyőzelmét aratta az idei világbajnoki sorozatban, de Spa-Francorchamps igazi győztese, Nico Rosberg.

A német Mercedes-pilóta növelte előnyét a világbajnoki pontversenyben, méghozzá úgy, hogy már a 2. körben ütközött csapattársával – a 12 futam után továbbra is második -, Lewis Hamiltonnal.

A brit versenyző ugyan továbbment, végül azonban feladta a versenyt, így pontot sem szerzett. A fuutamot Ricciardo nyerte Rosberg és a finn Valtteri Bottas előtt.

A világbajnoki pontversenyben Rosberg 29 ponttal előzi meg Hamiltont. A végső győzelemben még az utolsó két futamot megnyerő, harmadik helyen álló, Ricciardo is reménykedhet.

A csapatok versenyében a Mercedes utcahosszal előzi meg a Red Bullt, a Ferrarit és a többieket.

Az Euronews sportszerkesztőségének “Sebesség” rovata legközelebb jövő vasárnap jelentkezik.