Korner - Hengerelt az Ajax, szárnyalt az Arsenal, bukdácsolt a PSG

Sport

A Reims-Paris-Saint Germain mérkőzéssel megkezdődött a francia pontvadászat. Ibra és társai persze nem egészen így képzelték a nyitányt. Brit földön az Arsenal megszerezte első trófeáját, a Szuper Kupában lelépte a Manchester City-t.

Tekintélyt parancsoltak az Ágyúsok Londonban, csorba esett a PSG tekintélyén Reims-ben

Az Arsenal Cazorla révén szerzett vezetést a City ellen a Wembley-ben, a Szuper Kupa összecsapáson. A világoskékek kapujába még Ramsey is betalált az első félidőben, majd a francia légiós, Giroud is gólt szerzett, és az Arsenal 3-0-ra győzött a Manchester City ellen.
Az Ágyúsok utoljára 2004-ben szerezték meg a Community Shield-et.

A Reims meglepte a Paris Saint-Germain-t a francia szezonnyitón. Bár a bajnok Ibrahimovics góljával vezetett, de aztán Ibra 11-est hibázott, a Reims pedig Oriangue és Deveaux révén 2-1-re fordított. Aztán újra jött az elnyűhetetlen Zlatan, de ez már a vége, ez már a meglepetés: Reims – Paris Saint-Germain 2-2!

Az első fordulóban hét csapat is győzött,pillanatnyilag a Caen áll az élen annak köszönhetően, hogy 3-0-ra verte az Evian Thonon Gaillard-t.

A csúcson maradt az Ajax

Nemcsak a francia, hanem a holland bajnokság is elindult. A bajnok Ajax ellentmondást nem tűrve indított.
A bajnok most semmit sem bízott a véletlenre. Az előző szezonban a Vitesse legyőzte az Ajaxot az Amsterdam Arénában, ezúttal azonban Viergever révén a piros-fehérek a 40. percben megkezdték a gólgyártást.
Az arnhemiek rendre kihagyták a helyzeteiket.
A második félidőben a dán légiós, Lasse Schöne alakításai következtek: szabadrúgása nyomán már
2-0-ra elhúzott de Boer együttese a 48.percben.

12 perccel később ismét Schöne volt az egyik főszereplő, ő ívelte be a szögletet, van der Hoorn feje a helyén volt – 3-0!

A Vitesse-nek Vejnovics megszerezte a becsületgólt, de három perccel a vége előtt a mezőny legjobbja, Schöne megkoronázta a teljesítményét egy újabb góllal.

Ajax Amsterdam – Vitesse Arnhem 4-1. Imponáló!

Melyik spanyol csapat a szuperebb?

Két spanyol sztárcsapat, a BL-győztes Real Madrid és az Európa Liga első helyezettje, a Sevilla csap össze kedden este Cardiff-ban, az európai Szuperkupáért. (Kezdés: 20.45 óra)

A Szuperkupa mérkőzésen sokan kíváncsiak a Real Madrid bombaerős támadó szekciójára: Benzema mögött valószínűleg Ronaldo, Gareth Bale és a vb-gólkirály kolumbiai James Rodriguez is helyet kap Carlo Ancelotti kezdőcsapatában a Sevilla ellen. Spanyol lapértesülések szerint a kapuban Casillasnak, a középpályán Modricsnak és Kroos-nak biztos a helye a királyiaknál, Di María és Isco várhatóan a padon ül majd.

A Sevilla repülőgéphiba miatt több órás késéssel érkezett meg Cardiff-ba, de Unai Emery együttese még edzést tartott hétfőn este. Érdekesség, hogy a csapat keretének piaci értéke 122 millió euró,szemben a Ronaldo-Bale-Rodriguez Real-trióval: ők hárman összesen 245 milliót érnek a nemzetközi futballpiacon.

Akár tévedhetünk is…

Erre a hétre három mérkőzést választottunk, hogy megtippeljük a végeredményt. Önök is beszállhatnak a játékba, küldjék el tippjeiket a #TheCornerScores-ra. Az Euronews sportszerkesztőségének a véleménye a következő: a Szuper Kupa mérkőzésen a Real 2-0-ra legyőzi majd a Sevillát, angol bajnoki meccsen szerintünk meglepetésre a Newcastle 1-1-re mérkőzik a Manchester City-vel, a francia első ligában a Monaco Bordeaux-ban nyer 2-1-re.

De mint oly sokszor mondtuk: akár tévedhetünk (és tévedünk) is…

A mérkőzések tehát:

Sevilla – Real Madrid 0-2
Newcastle United – Manchester City 1-1
Bordeaux – Monaco 1-2

Klose befejezi a válogatottban

Miroslav Klose döntött: 13 év után nem húzza magára többet a német válogatott mezét. A csatár sporttörténelmet írt azzal, hogy ő lett a világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője.

Klose a brazíliai világbajnokságon aranyérmet nyert Németország válogatottjával, a tornán két gólt is szerzett, és ezzel lett a világbajnokságok történetének legeredményesebb játékosa – 16 góllal. A 15 gólos brazil Ronaldót szorította a második helyre.
Német csúcsokat is tart a 36 esztendős csatár, aki 137 alkalommal vehette fel a válogatott mezt, ráadásul 71 góljával Klose a Nationalelf gólkirálya a 68 gólos Gerd Müller előtt.
Azt mondja, legszebb gyermekkori álma valósult meg azzal, hogy Brazíliában tudott világbajnoki címet szerezni.

Bloopers – Bakik

Ha megnézik a Korner Bloopers című rovatát, akkor vicces jeleneteket láthatnak a futball világából a világhálóról.
Ha Önök is találnak hasonlókat, kérjük küldjék el javaslataikat nekünk a #TheCornerBloopers-re.

A Korner című műsorunk a jövő héten, hétfőn ismét jelentkezik. Akkor is tartsanak velünk egy kis kalandozásra az európai labdarúgás világában.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!