MLS: Donovan győztes gólt rúgott a Bayernnek, majd bejelentette visszavonulását

LABDARÚGÁS. A szezon végén visszavonul Landon Donovan, minden idők legsikeresebb amerikai labdarúgója. A csatár csütörtökön közölte elhatározását egy nyílt levélben, amelyet klubcsapata, a Los Angeles Galaxy szurkolóinak címzett.

A 32 esztendős Donovan hazájában példátlanul sikeres pályafutás végére tesz pontot. 156 mérkőzésen szerepelt az Egyesült Államok válogatottjában, és 57 gólt szerzett. Az észak-amerikai profiligában (MLS) öt bajnoki címet nyert, és 135 gólig jutott.

Megfordult Európában is: játszott a német Bundesligában a Bayern München, illetve az angol Premier League-ben az Everton színeiben.

Legnagyobb kudarca az idén nyáron érte, amikor nem kapott meghívást a nemzeti együttesbe Jürgen Klinsmann szövetségi kapitánytól, ezért lemaradt a brazíliai világbajnokságról.

Az LA Galaxy október 25-én játssza utolsó mérkőzését a szezonban a Seattle Sounders ellen, de a nyugati főcsoport harmadik helyén álló csapat várhatóan pályára lép még a novemberi playoffban is.

Landon Donovan egyébként éppen szerdán lépett pályára tizennegyedik MLS All Star-mérkőzésén (ez ugyacsak rekord), korábbi klubja, a Bayern München ellen, és a 70. percben ő rúgta az amerikaiak győztes gólját (2-1).