Phelps hetedik helye: nem így képzelte el a visszatérést az olimpiai csúcstartó

Sport

ÚSZÁS. Leszerepelt az Egyesült Államok nemzeti úszóbajnokságán a versenysportba nemrég visszatért Michael Phelps.

A 18-szoros olimpiai bajnok csak a hetedik helyen ért célba a száz méteres gyorsúszásban, 49,17 másodperces időeredménnyel, jócskán elmaradva a győztes Nathan Adriantól (48,31 mp). Phelps egyéni csúcsa ebben a számban 47,51 mp, amelyet még a pekingi olimpián ért el az amerikai váltó tagjaként.

Phelps két évvel ezelőtt, a londoni olimpia után visszavonult, de néhány hónappal ezelőtt meggondolta magát, és újra kezdte az edzéseket. A 29 esztendős bajnok indulni akar a 2016-os riói olimpián.

Michael Phelps az ötkarikás játékok történetének legeredményesebb sportolója, három olimpián összesen 22 érmet szerzett. 39-szeres világcsúcstartó és 26-szoros világbajnok.

Pehlps még három számban: 100 méter pillangón, 100 méter háton és 200 méter vegyesúszásban indul az irvine-i (Kalifornia állam) bajnokságon, amely egyben válogató a jövő évi glasgow-i vb-re.