Tour de France - A szicíliai a király

Sport

Vincenzo Nibali-t koronázták meg Párizsban: rendkívül magabiztosan nyerte meg a Tour de France kerékpáros körversenyt, tehát 16 év után ismét olasz kerékpárosé lett a sárga trikó. 1988-ban Marco Pantani diadalmaskodott.

Az utolsó szakaszon, az Évry-Párizs etapon a záró 30 kilométeren három szökevény, Porte, Serpa és Morkov próbált meglépni, de 23 másodperces előnyüket a mezőny “megette”, ezután Párizsban, a Giant-Shimano Kittel-nek, a Katyusa Kristoff-nak készítette elő az esélyt a szakaszgyőzelemhez, míg Nibali nyugodtan haladt a cél felé.

Egy szerencsétlen bukás borzolta a kedélyeket, nem messze a Diadalívtől, az összetett második helyére pályázó francia Péraud is belekerült, de gyorsan visszaállt.

Aztán a végén a sprinterek megnyitották a nagy hajrát a Champs Elysée-n, a norvég Kristoff már-már győztesnek érezhette magát, de elképesztő támadást intézett ellene a német Marcel Kittel, és egy kerékhosszal nyerte meg a zárószakaszt, megismételve tavalyi sikerét.

Ami pedig Nibalit illeti: nyert már Vueltát, Giro-t, és most már győzött a Tour-on is. Ez volt a korona a pályafutására. Ő a hatodik a világon, aki mindhárom nagy versenyen diadalmaskodott.

101. Tour de France, 21. utolsó szakasz ( Évry – Párizs, 137.5 km)

1. Marcel Kittel (német, Giant-Shimano) 3:20:50 óra
2. Alexander Kristoff (norvég,Katyusa) azonos idő
3. Ramunas Navardauskas (litván, Garmin-Sharp) a.i.

A végeredmény – élcsoport:

1. Vincenzo Nibali (olasz, Astana) 89:59:06 óra
2. Jean-Christophe Péraud (francia, AG2R La Mondiale) 7:37 perc hátrány
3. Thibaut Pinot (francia, FDJ.fr) 8:15 p.h.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!