Tour de France - Majka a hegyi király

Sport

Szakaszos helycsere a Tour-on: a 14. szakaszt a lengyel Rafal Majka nyerte meg az összetettben élen álló olasz Vincenzo Nibali előtt. Az előző etapon éppen fordított volt a helyzet a francia kerékpáros körversenyen.

A Grenoble-ból induló mezőny Risoul-ig 177 kilométert tett meg, és a legtöbb szintkülönbséggel kellett megbirkóznia az Alpokban.

Előbb kialakult egy 17 fős szökevénycsoport, ezután az utolsó hegyen a francia Bardet és csapata indult meg, majd bő 3 kilométerre a céltól Nibali váltott gyilkos tempóra, és ezzel szétrázta a csoportot.

Majka és a francia Péraud tartotta az iramot, végül a lengyel versenyző 24 másodperces előnnyel ért be elsőként az 1855 méter magasan fekvő célba, Nibali a második helyével növelte az előnyét az összetettben a spanyol Valverde előtt, aki kínlódott a hegyen.

Tehát Rafal Majka győzött a legnehezebb szakaszon Nibali és Peraud előtt, de jól jött a másik két francia, Pinot és Bardet is.

Összetettben Nibali előnye immár több, mint 4 és fél perc Valverdével szemben.

Tour de France, 14.szakasz, Grenoble-Risoul (177 km)

1. Rafal Majka (lengyel, Tinkoff-Saxo) 5:08:27 óra
2. Vincenzo Nibali (olasz, Astana) 24 mp. hátrány
3. Jean-Christophe Péraud (AG2R La Mondiale) 26 mp. h.

Az összetett élcsoportja:

1. V.Nibali (olasz) 61:52:54 óra
2. Alejandro Valverde (spanyol) 4:37 perc hátrány
3. Romain Bardet (francia) 4:50 perc h.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!