Vb-korner - Fontosak a juhok, na, de hát vb van!

Szerzői jogok

A Vb-kornerben minden nap beszámolunk a brazíliai labdarúgó világbajnokság eredményeiről, illetve egyéb érdekességekről.
Íme a csütörtöki összefoglaló!

Mindenek előtt visszatekintünk az elődöntőkre, melyek eredményeképp a bronzmérkőzést szombaton Brazília és Hollandia, a döntőt vasárnap Németország és Argentína vívja.

Vb-elődöntők – összefoglaló

Brazília összeomlott Németország ellen!

A németek a 29. percben már öt góllal vezettek. Először Müller talált a kapuba, majd Klose történelmi, 16. vb-gólja következett (a német csatár ezzel rekorder a világbajnokságok történetében).

A szünetig még Kroos kétszer, valamint Khedira volt eredményes. 5-0 után a németek visszavettek, de Schürrle így is lőtt két gólt. Oscar csak a 90. percben vette be Neuer hálóját. Németország 7-1-re győzött, így nyolcadszor játszhat vb-döntőt.

Sao Paolóban akciómentes elődöntőt vívott Hollandia és Argentína. A csapatok a rendes játékidőben, majd a hosszabbításban is alig alakítottak ki helyzetet. Gól nem esett, így tizenegyesek döntöttek.

A büntetőpárbajban az argentin kapus, Sergio Romero két tizenegyest is kivédett, társai pedig nem hibáztak. Büntetőkkel Argentína 4-2-re győzött, így 1986 és 1990 után harmadszor játszhat vb-döntőt Németországgal.

Felesleges bronzmeccs

Nem tetszik a szisztéma Louis Van Gaalnak. A holland szövetségi kapitány a világbajnokság lebonyolítását kritizálta a vesztes elődöntő után.

Van Gaal már az argentinok ellen, büntetőpárbajban elveszített vb-elődöntő után beszélt a szombati bronzmérkőzésről, illetve annak szükségtelenségéről.

- A bronzmeccset nem lenne szabad lejátszani, nem kellenne erre kényszeríteni a játékosokat. Nem fair, hogy a negyedik helyen végző csapat két vereséggel megy haza a világbajnokságról – mondta Van Gaal.

Hollandiával ráadásul az is előfordulhat (amennyiben a braziloktól is büntetőpárbajban szenved vereséget), hogy sem 90, sem 120 perc alatt egyáltalán nem kap ki a vb-n, mégis csak negyedik lesz.

Érvényben marad Suarez eltiltása

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség felfüggesztette Nigéria FIFA-tagságát, mert az afrikai ország sportminisztere jelölte ki a labdarúgó szövetség első emberét. A FIFA más döntést is hozott: elutasították Luis Suarez fellebbezését.

Az uruguayi csatárt, Luis Suarezt előzőleg kilenc válogatott mérkőzésről, illetve négy hónapra a futballal kapcsolatos mindennemű tevékenységtől eltiltották, mert az Uruguay – Olaszország világbajnoki csoportmérkőzésen megharapta Giorgio Chiellinit.

Suarez büntetése ellen az Uruguayi Labdarúgó Szövetség fellebbezett, ezt utasították most el. Suarez még a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordulhat jogorvoslatért.

Vb-t néznek a pásztorok is

A futball népszerűsége határtalan, a világbajnokságért még a Föld legeldugottabb, legelhagyatottabb pontjain is rajonganak az emberek.

Kirgizisztánban juhnyájakat terelő pásztorok a fővárostól, Biskektől 500 kilométerre, a Kirgiz-hegységben műholdvevő tányérantennát, illetve generátort állítottak fel, hogy le ne maradjanak a világbajnokság egyetlen mozzanatáról sem.

A kietlen vidéken egyébként nincs elektromosság vagy mobiltelefon, a pásztorok nomád életmódot folytatva kancatejen élnek. Most viszont, ha jön a meccs, azonnal a tv-néző sátorba sietnek.

Van, aki szurkol is valamelyik csapatnak, van, aki csak a játék szeretete miatt nézi a mérkőzéseket, ha már hazája válogatottja nem jutott ki a vb-re.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség világranglistáján 159. Kirgizisztán rendre csak távoli szemlélője lehet a világbajnokságnak. A kirgizek most az ázsiai selejtezők második körében buktak el, mert nem bírtak a szomszédos Üzbegisztánnal.

De mit számít ez most, amikor a legjobbak a vb-n már az érmekért csatáznak!