Tour de France: Trentin nyerte a hetedik szakaszt, az összetettben továbbra is Nibali vezet

Sport

KERÉKPÁR. Az olasz Matteo Trentin nyerte a Tour de France hetedik szakaszát.

Pénteken Épernay és Nancy között tekert a mezőny. Ez a 234,5 kilométeres etap az országúti kerékpáros-körverseny második leghosszabb szakasza.

A rajt után többen is megszöktek, de 16 kilométerrel a cél előtt a mezőny befogta a sprintereket. A hajrában több baleset is történt. A pórul jártak között volt az amerikai Tejay Van Garderen, aki ezzel jelentős hátrányt szedett össze. De az igazi dráma még hátra volt, az utolsó emelkedő után újabb versenyzők buktak.

Trentin és a szlovák Peter Sagan iszonyatos hajrát produkált, szabad szemmel el sem lehetett dönteni, hogy melyikük haladt át elsőként a célvonalon. Végül a célfotó az olaszt hozta ki győztesnek, az Omega bringása másfél centivel előzte meg vetélytársát, de még a harmadik helyezett francia Tony Gallopin is azonos idővel futott be.

Az összetettben továbbra az olasz Vincenzo Nibali vezet. Az Asztana versenyzője csupán két másodperccel előzi meg dán csapattársát, Jakob Fuglsangot, Sagan a harmadik helyről várja a folytatást.

Az angol, francia, belga és spanyol területeket érintő, 3664 kilométer össztávú körverseny nyolcadik napján, szombaton a Tomblaine és Gérardmer La Mauselaine közötti, hegyi befutóval záruló 161 kilométeres etap vár a mezőnyre. A háromhetesés Tour de France befutója július 27-én lesz Párizsban.