A Touron is többnyire a németek nyernek

Sport

Ismét német győztes ünnepelt a Tour de France hatodik szakasza után. A francia országúti kerékpáros körversenyen idén már három szakaszt megnyerő Marcel Kittel után ezúttal Andre Greipel győzött.

Az Arras és Reims közötti 194 kilométeres szakasz elején négyen megléptek a mezőnytől. Tom Leezer, Luis Maté, Jérôme Pineau és Arnaud Gérard legnagyobb előnye több mint négy perc is volt az üldözők előtt.

A kvartett előnye 20 kilométerrel a cél előtt fogyott el. A sprinbefutó során egy ideig Michal Kwiatkowski vezetett, de 300 méterrel a cél előtt már Greipel haladt az élen. A Lotto-Belisol kerekesével azonos idővel 68-an értek célba.

Greipel mögött a norvég Alexander Kristoff végzett a második, a francia Samuel Dumoulin a harmadik helyen.

Az összetett verseny élcsoportjában nincs változás.
Az olasz Vincenzo Nibali két másodperccel vezet a dán Jakob Fuglsang, negyvennéggyel a szlovák Peter Sagan előtt.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!