Vb-korner - Holland feltámadás, görög sorsdráma

A Vb-kornerben minden nap beszámolunk a brazíliai labdarúgó világbajnokság eredményeiről, illetve egyéb érdekességekről.

Íme a vasárnapi összefoglaló!

Van már európai csapat a legjobb nyolc között.
Hollandia és Costa Rica jutott vasárnap a negyeddöntőbe.

Hihetetlen holland fordítás

Hollandia úgy jutott a legjobb nyolc közé, hogy Fortalezában sokáig Mexikó állt jobban.

A 48. percben Dos Santos Mexikót juttatta előnyhöz, ami az utolsó percekig kitartott. Sneijder azonban a 88. percben egyenlített, majd a 94-ben Huntelaar értékesítette a Robben buktatásáért megítélt büntetőt.

Hollandia 2-1-re győzött, Mexikó kiesett a világbajnokságról.

Megint a sírból jöttek vissza a görögök – hiába

A Görögország elleni nyolcaddöntőben Ruiz az 52. percben Costa Ricának szerzett vezetést. Két perc múlva a közép-amerikaiak nem kaptak meg egy jogos 11-est, ráadásul a 66. percben Duartét kiállították.

Az emberelőnyben játszó görögöktől Papasztatopulosz egyenlített a 91. percben, de 1-1 után, a hosszabbításban már nem esett gól.
11-esek döntöttek, a párbajban Costa Rica nem hibázott, Gekasz viszont igen.

Costa Rica először jutott a legjobb nyolc közé világbajnokságon, a búcsúzó görögöknek így nem sikerült ugyanez.

Hétfői mérkőzések

Újabb két nyolcaddöntő következik a világbajnokságon. A négy éve csalódottan elbukó franciák Nigéria válogatottjával mérkőznek. Az eddigi legjobb világbajnoki szereplését produkáló Algéria Németország ellen kísérli meg a legjobb nyolc közé jutást.

Magyar idő szerint délután hat órakor Franciaország Nigériával mérkőzik Brazíliavárosban.

Amilyen nehezen – pótselejtezőn – vívták ki a franciák a világbajnoki részvételt, olyan könnyedén vették a vb eddigi akadályait.

A hollandok mellett csak a gallok voltak képesek egy mérkőzésen öt gólt szerezni – a Svájc elleni 5-2-es siker alkalmával -, de a középpályás Yohan Cabaye mindenkit figyelmeztetett, a magabiztosság nem csaphat át önteltségbe, mert abból komoly gond lehet Nigéria ellen.

Az afrikaiak az F csoport második helyén kerültek a legjobb 16 közé, de ki tudja mi lett volna, ha a bíró megadja ellenük Bosznia-Hercegovina szabályosnak tűnő gólját.

Az afrikaiaknál mégis áll a bál. A játékosok keveslik a nigériai szövetség által az eddigi szereplésükért felajánlott – fejenként 15 ezer dolláros – prémiumot, amelynek a dupláját követelik. Nyomatékul a csapat az egyik edzést is bojkottálta.

Németország és Algéria – magyar idő szerint – este tízkor játszik Porto Alegrében.

A németek az esélyesek, de sokan emlékeznek még arra, hogy amikor a két együttes 1982-ben világbajnoki csoportmérkőzésen találkozott, Algéria győzött az akkor Európa-bajnoki címvédő németek ellen.

Még sincs mitől félniük a németeknek, ha a vb-történelmet vesszük alapul: Németország (illetve az NSZK) 1954 óta, zsinórban tizenötször jutott be a legjobb nyolc közé.

Algéria viszont nem hogy a nyolc közé nem jutott be, de korábbi három vb-szereplése alkalmával a csoportkört sem élte túl. Az afrikaiaknak tehát nincs veszítenivalójuk, ráadásul a formájuk is felfelé ível.

Algéria előbb kikapott Belgiumtól, majd legyőzte Dél-Koreát, az oroszok elleni találkozón pedig hátrányból vívta ki a továbbjutást érő döntetlent.

Más kérdés, hogy Németország az eddigi ellenfeleknél magasabb szintet képvisel…

Akár tévedhetünk is

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

Jönnek a tippjeink.
Akár tévedhetünk is, de azért megpróbáljuk eltalálni az eredményeket. Megtehetik ezt önök is a #TheCornerScores használatával az Euronews közösségi oldalain.

Az Euronews sportszerkesztősége a következő eredményeket tartja a legvalószínűbbnek a hétfői mérkőzéseken.

Franciaország – Nigéria 3-1
Németország – Algéria 4-0

Akár egyetért velünk, akár nem, küldje el tippjét a #TheCornerScores használatával az Euronews közösségi oldalain.