Foci vb: Franciaország a nyolc között, a szurkolók megbocsátottak

Franciaország

Franciaország csapata is ott van a legjobb nyolc között a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon, miután hétfő este legyőzte Nigériát.

Nem volt könnyű siker. A francia szurkolók gyakran a fejüket fogták; az első félidőben nem esett gól. A lyoni La République bárban az a nézet uralkodott, hogy nagyon feszült a meccs, jó lenne mielőbb megszerezniük a vezetést.

Egészen a 79. percig kellett várniuk a gólra, Pogba fejelte. A hosszabbításban Yobo öngólja pecsételte meg a nigériaiak sorsát, 2-0 lett a végeredmény.

Az Euronews tudósítója, Vincent Ménard szerint a franciák most végre megbocsátották csapatuknak a négy évvel ezelőtti csúfos szereplést. Megint büszkék nemzeti válogatottjukra, és alig várják a pénteki negyeddöntőt, amelyet a riói Maracanã stadionban játszanak. A tét a legjobb négy közé jutás.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!