Siker volt a judo Budapest Grand Prix

Budapest pályázik a 2017-es judo világbajnokság megrendezésére, az olimpiai kvalifikációs Grand Prix-versenyt afféle főpróbának tekintette a Nemzetközi Judo Szövetség, amelynek elnöke, Marius Vizer elégedettségének adott hangot. Imponáló adalék, hogy 53 ország több, mint 400 judokája lépett tatamira a magyar fővárosban.

A magyar versenyzők is jól szerepeltek a zárónapon. A 90 kilogrammos Tóth Krisztián ezüstérmet nyert, miután a döntőben waza-arival szenvedett vereséget a japán Nisijamától. A nehézsúlyú Bor Barna az ötödik helyen végzett.

A kétszeres Európa-bajnok Joó Abigél 78 kilóban bronzérmes lett a Papp László Sportarénában. A harmadik helyért intésekkel verte a szintén kontinensbajnok francia Lucie Louette-et.

Említésre méltó a londoni olimpia bronzérmesének, a holland Henk Grol-nak a teljesítménye. Ő a 100 kilósok fináléjában ipponnal győzte le a korábbi junior világelső japán Haga-t.