Hétfőn kezdődik a wimbledoni tenisztorna

Sport

Az utolsó fűszálsimításokat végzik a wimbledoni pályán, a hétfőn kezdődő teniszbajnokság előtt. Az angliai tornára megérkeztek a világ legjobbjai is: elkezdte a gyakorlást a füves pálya királya, a hétszeres wimbledoni győztes Roger Federer, a nőknél Maria Sarapova játszott vasárnap a gyakorlópályán, de Rafael Nadal is felment a gyepre.

- Ahogy korábban is mondtam, ez lesz az év legveszélyesebb versenye. Amikor a Roland Garrosra mentem, már egy hónappal előtte salakon játszottam, túl voltam jó pár meccsen és tudtam, hogy mire számíthatok – fogalmazta meg félelmeit Rafael Nadal.

A gyakorlópályára lépett vasárnap Andy Murray is, az első brit teniszező, aki 77 év elteltével újra győzni tudott Wimbledonban 2013-ban. A világranglista második helyezettje, jelenlegi címvédő edzőjével, a francia Amelie Mauresmoval játszott.