A hosszabbításban nyerte meg tizedik BL-serlegét a Real Madrid

LABDARÚGÁS. A Real Madrid nyerte a Bajnokok Ligáját, miután a lisszaboni döntőben hosszabbítás után 4-1-re verte városi riválisát, az Atléticót egy izgalmas, fordulatos, de helyenként durva mérkőzésen szombat este.

Pedig az első félidőben még a matracosok szereztek vezetést a középhátvéd Diego Godín fejesével. Sokáig úgy látszott, hogy ismét az uruguayi lesz a meccs hőse, ahogy egy héttel korábban, a Barcelona ellen, amikor az Atlético megnyerte a spanyol bajnoki címet.

Carlo Ancelotti csapata azonban nem adta fel. Sokáig hiába próbálkozott a góllövéssel, de a rendes játékidő lejárta után, a 93. percben egy másik belső védő, Sergio Ramos egyenlített – ugyancsak fejessel.

A hosszabbítás végére teljesen elkészült az erejével az Atlético. Az egyébként gyengén játszó Gareth Bale a 110. percben megszerezte a vezetést a Realnak – újabb fejesgól! -, majd a csereként beállt Marcelo is betalált, végül büntetőből Cristiano Ronaldo adta meg a kegyelemdöfést.

A Real Madrid ezzel történetének tizedik sikerét aratta a Bajnokok Ligájában, illetve jogelődjében, a BEK-ben.

Real Madrid-Atlético Madrid 4-1 (0-1, 1-1, 1-1). Gólszerzők: Ramos (93’), Bale (110’), Marcelo (118’), Ronaldo (120’, tizenegyesből), illetve Godín (36’).