Godin: Az Atletico megharcolt az aranyért

A Kornerben ezúttal is az európai klubfutball hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

Bajnok az Atletico

Simeone megcsinálta! Az Atletico Madrid edzője megnyerte csapatával a spanyol bajnokságot.
Az Atletico tizedszer bajnok, mert döntetlent ér el a Barcelona otthonában. De mit mondott erről a vendégek gólszerzője, Diego Godin?

- Szenvedtünk és küzdöttünk. Egyikünk sem adta fel soha. Tudtuk, hogy ez ilyen bajnokság lesz. Az utolsó pillanatig harcolnunk kellett, de sikerült. Mindenki azt mondta, hogy az Atletico megérdemli, de érdemi alapon nem lehet bajnokságot nyerni. Harcolni és szenvedni kell érte – összegzett Godin a Barcelona elleni 1-1 után.

Utoljára 2004-ben fordult elő, hogy nem a Barcelona vagy a Real Madrid nyerte a spanyol bajnokságot, akkor a Valencia ünnepelhetett. Az Atletico most 18 év után lett újra bajnok.

A citromdíj a Barcelonáé, amely semmit sem nyert. Ennek Tata Martino az első áldozata. Az edző az Atletico elleni mérkőzés után lemondott tisztségéről, a katalánoknál ebben a szezonban bemutatkozó Neymar meg esetleg azt kérdezheti magától: Nem lett volna jobb a Real Madridot választani?

A Real ugyan csak harmadik lett a bajnokságban – az Atleticónál három ponttal kevesebbet gyűjtve, csakúgy, mint a Barcelona – de megnyerte a Király Kupát (épp a Barcát legyőzve a döntőben) és a BL-döntőbe is bejutott.

Ancelotti csapata ha nem is triplázhat, de két kupával zárhatja a szezont. Persze, a Bajnokok Ligája döntőjében az Atletico is ott lesz…

Csúcson a Manchester City

A bajnoki cím sorsa Angliában is csak az utolsó fordulóban dőlt el. A Manchester City ért révbe,
Manuel Pellegrini együttese a Ligakupa után a bajnoki címet is megszerezte – három éven belül másodszor.

Büszke lehet magára a második helyen záró Liverpool is. A Vörösök várakozáson felül teljesítettek, így az utolsó pillanatig versenyben voltak. Ha pár hete nem kaptak volna ki otthon a Chelsea-től, az érmük még fényesebb lehetne.

Csapnivaló szezont zárt a Manchester United, amely csak hetedik lett a bajnokságban. A Vörös Ördögök így egyik európai kupasorozatban sem indulhatnak ősszel, ami utoljára 1988-ban fordult elő.

Megint a Bayern

Semmi meglepő nem történt a német kupadöntőn. Másfél hónappal azután, hogy megnyerte a bajnokságot, a Bayern München a kupában is diadalmaskodott.

A fináléban a Bayern a Borussia Dortmundot győzte le (2-0, hosszabbítás után).

A bajorok 17-edszer hódították el a Német Kupát. A Bayernnek idén csak a BL-elődöntő nem sikerült a Real Madrid ellen.

A Dortmund a BL-től korábban, a negyeddöntőben búcsúzott, a kupában pedig most ugyanúgy második lett, mint a bajnokságban, ahol 19 ponttal végzett a Bayern mögött.

Jürgen Kloppot egy dolog aggaszthatja: mint szinte minden évben, úgy most is lesz olyan játékosa, aki ősztől már a Bayernt erősíti. Ráadásul ez nem más, mint a gólkirály, Robert Lewandowski!

Pontrekorder Juventus

Olaszországban a Juventus 102 ponttal lett bajnok, ami pontrekord Európában. A Juve zsinórban harmadszor aranyérmes, összességében pedig harmincadszor.

A Zebrák minden hazai találkozójukat megnyerték. A Juventus egyeduralkodó Olaszországban, a külföldi riválisokkal szemben viszont kevésbé teljesít jól (csak elődöntő az Európa-ligában).

Nagy a csalódottság Milánóban, mert az A.C. Milan ősztől 15 év után először nem léphet fel az európai kupaporondon.

Hiába váltotta idény közben Allegrit Seedorf a kispadon, a Milan csak nyolcadik lett. A hétszeres BEK, illetve BL-győztes klub mostanában csak árnyéka egykori önmagának.

A bajnoki csatározások ugyan befejeződtek, de jövő hétfőn is lesz Korner. Mostantól a brazíliai világbajnokság híreivel jelentkezünk.