A Man City ünnepel, az Atlético és a Barcelona bajnoki döntőre készül

LABDARÚGÁS. Angliában a Manchester City nyerte a bajnoki címet. Manuel Pellegrini együttese magabiztos játékkal 2-0-ra győzött a West Ham United ellen az utolsó fordulóban, holott már egy döntetlen is elég lett volna az elsőséghez. A City ragyogó szezont zárt, a Premier League mellett elhódította a Liga Kupát is, a bajnokságban pedig összesen 102 rúgott gólig jutott. Érthető volt tehát az önfeledt ünneplés az Etihad Stadionban. A chilei menedzser boldogan nyilatkozott.

- Mi voltunk az egyetlen csapat, amelyik szinte a legvégéig versenyben volt mind a négy sorozatban. Ez persze eléggé megerőltető, de a lényeg az, hogy a játékosok hittek abban, amit csinálunk – mondta Pellegrini. – A fiúk nem adták föl egy pillanatra sem, a Premier League-ben megnyertük az öt utolsó meccsünket. Azt mondtuk, majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elég. Szerencsére ezzel mi nyertük a bajnoki címet.

Becsülettel küzdött a Liverpool is, egészen az utolsó percig. A vörösök legutóbb 1990-ben voltak bajnokok, és bár vasárnap 2-1-re legyőzték a Newcastle Unitedet, ez most csupán az ezüstéremhez volt elegendő. Az esély áprilisban úszott el, amikor kikaptak a Chelsea-től.

A londoni kékek a harmadik helyen végeztek. José Mourinho együttese trófea nélkül zárta a szezont, de a portugál szakember nincs elkeseredve. Szerinte a siker csupán idő kérdése a Chelsea-nél. – Nem tragédia egy bronzérem – mondta Mourinho. – Egy átmeneti időszakban elfogadható ez az eredmény.

Az Arsenal sokáig vezette a Premier League-t, végül be kellett érnie a negyedik hellyel. A Manchester United viszont hatalmas csalódást okozott szurkolóinak. Csak a hetedik lett, ezért – negyedszázad óta először – az ősszel nem indulhat az európai kupákban.

Spanyolországban csak az utolsó forduló dönt arról, hogy ki nyeri a bajnokságot, miután az Atlético Madrid vasárnap elszalasztotta a kínálkozó lehetőséget. A Málaga ellen a győzelem aranyat ért volna, de a vége 1-1 lett. Így szombaton, a Barcelona elleni mérkőzés dönt majd a bajnoki címről. A matracosoknak legalább döntetlen kell, hogy 18 év után végre ismét ünnepelhessenek.

A Barcelonának viszont a győzelem az egyetlen remény arra, hogy megmentse a szezonját. A katalánok erejéből vasárnap csak egy vérszegény gól nélküli döntetlenre futotta az Elche ellen. Ám ha szombaton legyőzik az Atléticót, akkor mégiscsak bajnoki címet ünnepelhetnek egy máskülönben kiábrándító idény végén.

A Real Madrid 2-0-ra kikapott a Celta Vigótól, így már matematikailag is elszállt az esélye a La Ligában. Igaz, az is lehet, hogy Carlo Ancelotti csapata, amely a Király Kupát már elhódította, fejben a Bajnokok Ligája döntőjére készült.

Olaszországban, ahol a Juventus már régen megnyerte a bajnoki címet, a hétvégén elköszönt egy élő legenda. Javier Zanetti, az Internazionale csapatkapitánya befejezi játékospályafutását. A negyvenéves, 145-szörös argentin védő a Lazio elleni fölényes győzelemmel búcsúzott a milánói közönségtől. Tizenkilenc év alatt több mint 850 tétmérkőzésen szerepelt az Inter csapatában, és visszavonulása után is a klubnál marad, hírek szerint klubigazgató vagy alelnök lesz.