Senna emléke előtt tisztelegtek

Ezrek emlékeztek Imolában Ayrton Sennára.
A háromszoros világbajnok Formula-1-es autóversenyző húsz évvel ezelőtt, a San Marinó-i Nagydíjon, a Tamburello-kanyarban halt meg.

A brazil pilótára a tragédia helyszínén emlékezők között voltak egykori és jelenlegi versenyzők, így Gerhard Berger, illetve Fernando Alonso és Kimi Räikkönen is.

A húsz évvel ezelőtti versenyen Senna autója 310 kilométeres óránkénti sebességgel a betonfalba csapódott. Az akkor 34 éves versenyzőt kórházba szállították, de az életét nem tudták megmenteni.

A balesetnek különös színezetet ad, hogy az egy nappal korábbi időmérő edzésen az osztrák Roland Ratzenberger hasonló módon veszítette életét. Halálos balesete után Senna autójában osztrák zászlót találtak, mert a verseny végén azzal szeretett volna Ratzenbergerre emlékezni.

Ayrton Senna sportágának egyik legnagyobb alakja volt, első futamgyőzelmét 1985-ben Portugáliában, az utolsót 1993-ban Ausztráliában aratta, összesen 41-szer állhatott fel a dobogó tetejére.

Senna a világbajnokságot 1988-ban, ’90-ben és ’91-ben a McLaren versenyzőjeként nyerte meg, utolsó szezonjában a Williams pilótája volt.

A Formula-1 történetének legszörnyűbb hétvégéje után a sportágban minden korábbinál komolyabb erőfeszítéseket tettek a biztonság növelése érdekében.

Sennán és Ratzenbergeren ez már nem segíthetett…