Folytatódik a Pool és a City csatája

A Kornerben ismét körsétát teszünk Európa futballpályáin, és összefoglaljuk a hétvége legfontosabb eseményeit.

Anglia – Premier League

Angliában minden változatlan, mert vasárnap a Liverpool is győzött azután, hogy ugyanezt korábban a Manchester City és a Chelsea is megtette.

A Liverpool Gerrard két tizenegyesgóljával 2-1-re verte a West Hamet, így zsinórban kilencedik diadalát aratta. A találkozó után sokan megkérdőjelezték a második büntető jogosságát, illetve a West Ham góljának szabályosságát.

Krízisben van az Arsenal, amely 2007 óta először kapott ki az Evertontól a Goodison Parkban (3-0). Arsene Wenger csapata az utolsó 11 bajnoki mérkőzéséből mindössze hármat nyert meg.

A bajnokságban a Liverpool 2 ponttal vezet a Chelsea, és néggyel a Manchester City előtt, amely azonban két találkozóval kevesebbet játszott. A Liverpool és a City vasárnap az előbbi otthonában csap össze.

Németország – Bundesliga

53 mérkőzés után megszakadt a – már bajnok – Bayern München veretlenségi sorozata Németországban. A Bayern az Augsburgtól kapott ki 1-0-ra. A bajor derbin az Augsburg 53 év után győzött ismét. A második helyért tovább harcol a Dortmund és a Schalke.

A Dortmund ellen Ivica Olic a vendég Wolfsburgnak szerzett vezetést a 34. percben, de a hazaiak fordulás után egyenlítettek. Lewandowski fejelt gólt, a lengyel csatár tizenhetedszer volt eredményes a bajnokságban. A mérkőzés a hajrában dőlt el, Grün kapus hibáját Reus használta ki, a Dortmund 2-1-re győzött.

A Schalke hátrányba került a Werder Bremen otthonában, a zöld-fehéreknek Di Santo szerzett vezetést. Még az első félidőben egyenlített a Schalke, góljával Goretzka beállította az 1-1-es végeredményt.

A tabellán a Dortmund előnye három pontra nőtt a Schalke előtt, a Mönchengladbach pedig megelőzte a Leverkusent, amely kikapott a Hamburgtól. A vereség a finn edző, Sami Hyypia állásába került, a szezon végéig Sascha Lewandowski irányítja a Leverkusent.

Hollandia – Eredivisie

Hollandiában botlott az Ajax, amely a Vitesse otthonában lépett pályára. Bertrand Traoré góljával a negyedik helyezett hazaiak kerültek előnybe, az Ajax szünet után egyenlített. A 47. percben Sigthórsson volt eredményes, több gól pedig már nem esett, a végeredmény 1–1 lett.

Három fordulóval a befejezés előtt az Ajax előnye hat pontra csökkent a Feyenoord előtt, amely 2-0-ra győzött a Waalwijk ellen. Az Ajax zsinórban negyedszer nyerheti meg a holland bajnokságot.

Törökország – SüperLig

Rangadót játszottak Törökországban, a Galatasaray 1-0-ra nyert az isztanbuli derbin a Fenerbahce ellen. A győztes gólt Sneijder lőtte, a találkozót 2 piros és 14 sárga lap színesítette.
A Galata megközelítette riválisát, de a Fener így is hét ponttal vezet a bajnokságban.

A Korner jövő hétfőn jelentkezik ismét, a Korner-extra pedig még előbb, a Bajnokok Ligája negyeddöntők visszavágói után.
Kedden és szerdán ugyanis kiderül, mely csapatok jutnak a legjobb négy közé a BL-ben!