Barca-kudarc, madridi haszon

A Kornerben ismét összefoglaljuk a hétvége futballeseményeit.

Spanyolországban megint kikapott a Barcelona! A katalánok az utolsó hat bajnoki mérkőzésükből a harmadikat veszítették el.

A Barcelona most a kiesés elől menekülő, 18. helyen álló Valladolid otthonában szenvedett vereséget. A győztes gólt a 17. percben Fausto Rossi szerezte. A Valladolid először verte meg a Barcelonát 2002 óta. Messiék ebben a bajnokságban negyedszer kaptak ki.

A Levantét verő (3-0) Real Madrid 4 ponttal előzi meg a Barcelonát. Második az Atletico Madrid, amely a Celta Vigo vendégeként győzött a fordulóban (2-0).

A Bayern és a többiek – valami ilyesmi lehetne a mostani német bajnokság mottója.

A Bayern München mögött még a BL döntős Borussia Dortmund is 20 pont hátránnyal kezdte a fordulót. A sárga-feketék a Freiburggal mérkőztek és alaposan megszenvedtek a hazai Freiburggal.

Az összecsapást egyetlen mozdulat döntötte el. Az 58. percben Sebastian Kehl tekert a freiburgi kapuba. A mesteri találattal 1-0-ra győzött a Dortmund. A vesztes Freiburg 17., azaz kieső helyen áll a német bajnokságban.

A Bayern 6-1-re verte a Wolfsburgot így megmaradt a 20 pontos előnye. A harmadik Leverkusen csak döntetlent (1-1) játszott a Hannoverrel, így a – Hoffenheimet verő (4-0) – Schalke pontszámban utolérte.

Angliában a hétvége a Chelsea-ről szólt. José Mourinho edző nemrég pikirt utalást tett Samuel Eto’o korára, amire a csatár most góllal és egyéni gólörömmel válaszolt.

A Tottenham elleni győzelem első gólját szerző Eto’o a szögletzászlónál hajlott hátú öregemberként ünnepelt. A kameruni csatár találata indította be a hengert. Eto’o gólja csak az 56. percben esett, végül a Chelsea 4-0-ra győzött.

A kékek előnye a tebellán hét pont a Liverpool és az Arsenal előtt – igaz, a két rivális egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Lépést tévesztett az Ajax Hollandiában. A listavezető hazai pályán nem bírt a Cambuur együttesével.

Pedig az 50 ezer néző előtt lejátszott mérkőzés igencsak jól indult az Ajax számára. Az amszterdami találkozón a hazaiak már a második percben vezettek Siem de Jong kapáslövésével.

A korai gól ellenére, elmaradt az Ajax-gála. Mi több! A második félidő elején a Cambuur – Martijn Barto révén – egyenlített (1-1).

Mivel több gól már nem esett, a vendégek – meglepetésre – egy ponttal távoztak az Amsterdam Arena-ból. A Cambuur 11. a holland bajnokságban.

Bár pontokat veszített, az Ajax előnye így is hat pont a Vitesse előtt, amely 2-1-re verte a Bredát. A harmadik Twente kikapott (1-0) a Go Ahead Eagles-től.

Olaszországban a Juventus üldözői, a Napoli és a Roma egymás ellen vívták a forduló rangadóját. A nápolyi mérkőzésen egyetlen gól döntött.

Callejon fejese a 81. percben talált utat a vendégkapuba. Ezzel a góllal a Napoli 1-0-ra nyert a Roma ellen, így a táblázaton közelebb férkőzött a fővárosiakhoz.

A harmadik Napoli hátránya 3 pont a Roma mögött, amelynek azonban van egy elmaradt mérkőzése is. A Fiorentina ellen győztes (1-0) Juventus 14 ponttal vezet a Roma előtt.