A ManCity az angol Ligakupa-győztes, a Bayern ismét hengerelt

Az Euronews-on hétfőnként jelentkező The Corner című műsorunk nyolcadszor tesz kirándulást Európa futballpályáin, ezúttal Devrim Hacısalihoğlu vezetésével.

ANGLIA

A szigetországban a chilei menedzser, Manuel Pellegrini megszerezte első trófeáját.

A helyszín a londoni Wembley-stadion, a Ligakupa döntőjében Pellegrini Manchester Cityje a Sunderland ellen játszott.

A jóval esélytelenebb Fekete Macskák kezdték jobban a meccset, Fabio Borini már a tizedik percben előnyhöz juttatta őket.

Az 55. percben Yaya Touré elképesztően okos lövéssel távoli egyenlített. Egy perccel később Samir Nasri fordított, a 3-1-es végeredményt pedig Jesus Navas állította be.

A City 1976 óta először nyerte meg a Ligakupát.

SPANYOLORSZÁG

Az élen a huszonhatodik forduló után sincs nagy mozgás.

Pedig a madridi derbi akár mindent meg is változtathatott volna, a harmadik helyen álló Atletico egy Real elleni győzelemmel pontszámban utolérte volna az éllovast és a második Barcelonát.

Benzema harmadik perces találatával a Real szerzett vezetést, de Koke, majd Gabi góljaival az Atletico még a szünet előtt fordított.

Nyolc perccel a vége előtt aztán jött Cristiano Ronaldo, egyenlített, és a vége 2-2 lett.

A La Ligát továbbra is a 64 pontos Real vezeti, a hétvégén az Almeríát 4-1-re legyőző, 63 pontos Barca és a 61 pontos Atletico előtt.

NÉMETORSZÁG

A hétközben a BL-ben a Realtól egy hatost kapó Schalke a bajnokságban is folytatta vesszőfutását, ezúttal a Bayern München gőzhengerének nem tudott ellenállni és kapott öt gólt.

A harmadik percben David Alaba megpattanó szabadrúgásával szereztek előnyt a bajorok.
A müncheniek nem vettek vissza, a 15. percben Arjen Robben Mario Mandzukic átadását váltotta gólra.
A 24. percben aztán Mandzukic volt eredményes fejjel.
Négy perccel később Robben megszerezte második gólját is.
A 64. percben egy öngóllal jött a szépítés, Rafinha talált be saját kapujába.
Robben a 77. percben tizenegyesből lőtte harmadik gólját. A vége 5-1 lett.
Szalai Ádám nem lépett pályára a gelsenkirchenieknél.

A Bayern előnye húsz pont a hétvégén a Nürnberget 3-0-ra verő Borussia Dortmund előtt. A Mainztól otthon 1-0-ás vereséget szenvedő Leverkusen visszacsúszott a harmadik helyre.

OLASZORSZÁG

A Juventus tovább menetel, és az Európa Liga mellett természeresen az olasz bajnokságot is meg akarja nyerni.

A zebrák csütörtökön a Trabzonsport verték 2-0-ra, aztán vasárnap a Milant ugyanilyen arányban, ugyancsak idegenben.

A spanyol Fernando Llorente a 44. percben talált be Abbiati kapujába, Carlos Tevez pedig a 68. percben, 25 méterről vágta be idei tizenötödik gólját.

Ezzel az argentin az olasz góllövőlista élére is ugrott, egy találattal megelőzve a firenzei Giuseppe Rossit.

A 69 pontos Juventus előnye 11 pont az egy meccsel kevesebbet játszó AS Roma előtt, a harmadik a Napoli, 17 ponttal lemaradva az éllovastól.

FRANCIAORSZÁG

A francia bajnokság 27. fordulójában a Paris Saint Germain-Olympique Marseille mérkőzés volt a legfontosabb meccs.

Az éllovas Paris Saint Germain tizenegy hete veretlen a Ligue 1-ben, és továbbra is az maradt.

A Parc des Princesben rendezett mérkőzésen az első félidő gól nélkül telt, a másodikban aztán a brazil Maxwell és a hátsérüléséből visszatérő uruguayi Edison Cavani is betalált, a vége 2-0 lett a párizsiaknak. Cavani utoljára több mint egy hónapja lőtt gólt.

A 64 pontos PSG nyolc ponttal előzi a Monacót, a harmadik a 49 pontos Lille. A Marseille maradt az ötödik.