JAPÁN SIKEREK A LEGNEHEZEBBEKNÉL - Öt döntővel zárult a judo Világ Kupa verseny Düsseldorfban

Sport

A férfiaknál a 90 kilogrammosoknál a tapasztalt görög Iliasz Iliadisz egy yuko értékű akcióval késztette megadásra a holland Noel van T End-et. Szinte végig az athéni olimpia bajnoka irányította az utolsó összecsapást.

A 100 kilósoknál a brazil Luciano Correa, a 2007-es világbajnok jutott a döntőbe, ahol azonban ellenfele, a kazah Rakov nem mérkőzött meg vele. Így nyert Correa.

A 2010-es világbajnok japán Kamikawa Daiki, a sportág egyik nagy klasszisa lehengerelte a tunéziai Jaballah-ot a plusz 100 kilogrammosok fináléjában. Ippon lett a vége.

Mindkét női döntőben érdekeltek voltak a házigazdák. 78 kilóban az Eb-bronzérmes Louise Malzahn a szlovén Velensekkel küzdött az első helyért, és yuko-val győzött.
Plusz 78 kilogrammban japán-német fináléra került sor, és a világbajnoki bronzérmes Tachimoto ipponnal verte Franciska Konitz-ot.