Fénylő és pislákoló csillagok

Sport

Napfény…

a szocsi olimpia fénylő csillagai között emlegethetjük Ole Einar Björndalen-t. A nyolcszoros olimpiai bajnok sílövőnek nem sok esélyt adtak Szocsiban, de a 40 esztendős klasszis mégis besöpörte a 10 kilométeres sprint, valamint társaival együtt a vegyesváltó aranyát. Ezzel Björndalen minden idők legeredményesebb versenyzője a téli játékok történetében!

Darja Domracseva maga volt a fergeteg sílövészetben. A fehérorosz versenyző 3 aranyérmet szerzett hazája öt első helyezéséből. 2010 után alighanem ismét őt választják meg a 2014-es év legjobb fehérorosz sportolójának.

Ami Björndalen a férfiaknál, az Marit Björgen a nőknél. Megnyerte a 30 kilométeres, szabadstílusú versenyt, a 15 kilométeres vegyest, és tagja volt az olmpiai bajnok női sprint csapatnak is. A téli játékok abszolút öröklistáján ő a harmadik, de a nők között a norvég Marit Björgen minden idők legeredményesebb női versenyzője.

Az olimpia legjobb csapata a holland gyorskorcsolyázóké volt – Sven Kramer vezetésével. Nem kevesebb, mint 23 érmet gyűjtöttek be. A döntő futamok után négyszer fordult elő Szocsiban, hogy csak holland gyorskorcsolyázók állhattak fel a dobogóra, igaz, rövidpályán csak egy érem a holland termés.

…és árnyék

Az olimpia nagy vesztesei között említhetjük Aksel Lund Svindal-t. A norvég alpesi síző négy aranyérem megszerzését sem tartotta lehetetlennek, ezzel szemben még a dobogóra sem állhatott fel.

Csalódást okozott a norvég sífutó Petter Northug teljesítménye. Vancouver kétszeres bajnoka éremtelenül búcsúzott Szocsitól. Igaz, nagyot hajrázott a 4×10 kilométeres váltóban, de Norvégia csak a negyedik helyen végzett.

A snowboard Usain Bolt-ja, vagyis Shaun White sem így képzelte az olimpiai szereplést. A félcső koronázatlan királya nagyot hibázott, így szertefoszlottak érmes álmai. Majd négy év múlva, Pjongcsang-ban…

JAPÁN SIKEREK A LEGNEHEZEBBEKNÉL - Öt döntővel zárult a judo Világ Kupa verseny Düsseldorfban