Szocsi elköszönt- Oroszország az éremtáblázat élén

Sport

Színpompás záróünnepséggel fejeződött be Szocsiban a téli olimpia a Fisht Stadionban, amelyet 600 millió dollárért építettek a legek olimpiáján. A 18 tagú magyar csapat képviseletében a zászlónkat Lajtos Szandra, a hatodik helyen végzett váltónk tagja vitte az olimpiai stadionban.

A tizenhatodik versenynap némi csalódást hozott a házigazdáknak, akik azt remélték, hogy a játékok utolsó arnyérmeit majd az orosz jégkorongozók vehetik át, de mint köztudott, még az elődöntőbe sem jutottak be. Kanada válogatottja Európában védte meg vancouveri bajnoki címét, miután a döntőben 3-0-ra legyőzte a négy kulcsemberét is nélkülöző Svédországot. A Tre Kronor,vagyis a háromkoronások Sedin, Zetterberg és Franzén után elveszették Backströmöt is, aki az utolsó pillanatban esett ki a csapatból, mert a szervezetében doppingszert találtak. A döntőben Toews az első harmadban szerzett vezetést, majd a 36.percben a csapatkapitány, Sidney Crosby következett. A záróharmadban a nyomasztó kanadai fölényt Kunitz a harmadik góllal tetőzte be.

Némi vigasz az oroszoknak, hogy a sífutók 50 kilométeres szabadstílusú versenyében – a “királykategóriában” – viszont taroltak, mindhárom érmet elvitték. Hihetetlenül kicsi különbségek döntöttek: az olimpiai bajnok Alekszandr Legkov mindössze 0.7 másodperccel előzte meg Makszim Viljegzsanyint, 0.8-al Ilja Csernouszovot, és kereken 1 másodperccel a norvég Sundby-t, aki ezzel lecsúszott a dobogóról.

A kettes bob után négyesben sem talált legyőzőre az orosz egység Krasznaja Poljanán. Az immár kétszeres olimpiai bajnok Alekszandr Zubkov és Alekszej Vojevoda mellett Dmitrij Trunyenkov, valamint Alekszej Nyegodaljov alkotta az arnyérmes kvartettet, amely az utolsó, vagyis a negyedik futamban csak a hatodik időt érte el, de az előnyből 0.09 másodpercet megtartottak a lettekkel szemben.