Az eddigi legjobb magyar helyezés Szocsiban

Sport

Pontot szerzett a magyar küldöttség a téli olimpián.
Női 3000 méteres gyorskorcsolya váltónk – Heidum Bernadett, Lajtos Szandra, Keszler Andrea, Kónya Zsófia összetételben – a hatodik helyen végzett.

Az aranyérmet Dél-Korea szerezte meg, a magyar négyesnél Európából csak a bronzérmes olasz, illetve a negyedik helyen végző orosz csapat bizonyult jobbnak.

Szocsiban a legjobb magyar helyezés előzőleg az alpesi síelő Miklós Edit hetedik helye volt.

Tina Maze a második aranyérmét nyerte. A szlovén alpesi síelő hölgy most női óriás-műlesiklásban győzött.

Maze az első futamban jelentős előnyre tett szert, amiből a második futam végére hét századmásodpercet sikerült megőriznie. A 20 éves versenyző pár napja lesiklásban a svájci Dominique Gisinnel holtversenyben győzött.

Miklós Edit a 34., Berecz Anna a 48. helyen végzett.
Maze mögött az ezüstérmet a szuper-G győztese, az osztrák Anna Fenninger, a bronzot a címvédő német Viktoria Rebensburg kaparintotta meg.

A versenyben részt vett a világhírű hegedűművész, Vanessa Mae is (Vanessa Vankorn néven), aki thaiföldi színekben – 50 másodperces hátránnyal – a célba érők közül utolsó, azaz 67. lett.

Felejthetetlen csatában dőlt el a férfi sílövők 15 km-es tömegrajtos versenye. A győzelmet Emil Hegle Svendsen szerezte meg, így a norvég biatlonos háromszoros olimpiai bajnok, mert volt már két aranya az előző téli olimpiáról, Vancouverből.

A hibátlanul lövő Svendsen és az egy hibát vétő Martin Fourcade között csak célfotó döntött. A francia versenyző hiába ért el a győztessel azonos időt, két korábbi aranyérme után most meg kellett elégednie az ezüsttel. A harmadik helyen – közel 14 másodperces hátránnyal – a cseh Ondrej Moravec végzett.

Norvég versenyző győzött az északi összetett Gundersen nagysánc-versenyében is.

A síugrás után még a német Eric Frenzel vezetett, de előnye a 10 kilométeres sífutás során gyorsan elfogyott.

Jörgen Graabak ugyan 42 másodperces hátrányból kezdte a sífutást, de így is sikerült megszereznie a győzelmet honfitársa, a 45 másodperces hátrányból induló Magnus Moan előtt.

A befutó itt is szoros volt. Graabak hat tizedmáspdperccel előzte meg Moant, a bronzérmes német Fabian Riessle újabb 1 másodperc hátránnyal érkezett a célba.

Francia sikert hozott a férfi hódeszkások krosszdöntője.
Színvonalas versenyben Pierre Vaultier diadalmaskodott, honfitársa, Paul-Henri de Le Rue negyedik lett.

Vaultier olimpiai bajnoki címével Franciaország a harmadik aranyérmét szerezte. Az orosz Nyikolaj Oljunyin végzett a második helyen, a bronzérmet pedig az amerikai Alex Deibold nyakába akasztották.

Azóta, hogy kivívták a részvételi jogot, sejteni lehetett, hogy a jamaikai bobosok a legnépszerűbb sportolók között lesznek a téli olimpián. A 46 éves Winston Watts és párja, a 30 éves Marvin Dixon 29. lett a kettes bobok harmincas mezőnyében, ez azonban egyáltalán nem zavarja őket.

- Nem az a lényeg, hogy hányadik helyen végzünk, hanem az, hogy a versenyzés közben jól érezzük magunkat.
Erről szól ez az egész. A sportban, ahol győztesek vannak, értelemszerűen valakinek veszítenie is kell – mondta a duó fékezőembere Dixon.

Jamaikai bobosok utoljára 2002-ben szerepeltek téli olimpián, legjobb eredményüket pedig 1994-ben érték el, amikor a négyesek versenyében a 14. helyen végeztek.