Norvég és holland siker a 4-es szám jegyében

Sport

Norvég síelő nyerte a férfi szuperóriás-műlesiklást a szocsi téli olimpián.

A sikert inkább Aksel Lund Svindaltól várták, de Kjetil Jansrud győzött. A 28 éves versenyző pár napja lesiklásban bronzérmes volt.

A második helyet teljesen váratlanul Andrew Weibrecht szerezte meg. Bár az amerikai versenyző négy éve Vancouverben, ugyanebben a számban bronzérmes volt, azóta semmilyen komoly eredményt nem tudott felmutatni. Mostanáig…

A harmadik helyen – azonos idővel – az amerikai Bode Miller és a kanadai Jan Hudec végzett. Azzal, hogy Jansrud győzött, zsinórban a negyedik olimpián nyerte norvég síelő ezt a versenyszámot.

A hölgyekhez hasonlóan a férfiaknál is Svédország nyerte
a sífutó váltóversenyt.

A 4 X 10 kilométeres távon az utolsó váltásnál a svédek 14 másodperccel vezettek az oroszok előtt, majd a különbség a célig közel fél percre nőtt. A győztes csapat összetétele Lars Nelson, Daniel Richardsson, Johan Olsson és Marcus Hellner volt.

A második helyezett oroszok mögött a franciák szerezték meg a bronzérmet. A negyedik Norvégia, az ötödik Olaszország, a hatodik Finnország lett.

Az első négy helyen holland gyorskorcsolyázó végzett a női 1500 méteres versenyben. Honfitársait megelőzve Jorien ter Mors volt a leggyorsabb. A 24 éves versenyző olimpiai csúccsal győzött. Ter Mors Ireen Wüstöt, Lotte van Beek-et és Marrit Leenstrát előzte meg.

Ter Mors rövidpályán is versenyez Szocsiban: ugyanezen a távon negyedik volt.

Utoljára a kelet-németek voltak képesek arra, hogy megszerezzék az első négy helyet – szánkózásban,
az 1972-es szapporói olimpián.

A hollandok gyorskorcsolyában már 16 érmet nyertek a téli olimpián. Ennyit egyetlen más ország sem nyert semmilyen sportágban ugyanazon az olimpián.

Az orosz elnök, Vlagyimir Putyin végiglátogatja a téli olimpia küldöttségeit, most az ukránoknál vizitált. Vidámságból tán kevesebb volt, mint az Osztrák Házban, de ez a találkozó is szívélyes hangvételű volt.

Putyin nem feledkezik meg honfitársairól sem. A kórházban meglátogatta a súlyos gerincműtéten átesett síkrosszversenyzőt, Marija Komisszarovát. és feltűnt például az orosz-amerikai jégkorong mérkőzésen is.

Szombaton volt egy éve, hogy egy 10 ezer tonnás, 17 méter átmérőjű meteorit felrobbant Cseljabinszk légterében. A robbanás következtében sokan megsérültek és jelentős volt az anyagi kár is. A meteoritból megmaradt darabok közül néhányat most kiállítottak Szocsiban.

- Az egész világon láthatták a képeket, ez a történet mindenkit izgalomban tartott. Címlapsztrori volt, érdekes és szokatlan jelenség. Még ha ezek nem is gyémántok, de nagyon érdekes darabok – mondta a kiállításon a cseljabinszki régió szóvivője, Jevgenyija Duhina.

Az eredeti tervek szerint a szombaton érmes sportolók kaptak volna egy-egy meteorit darabkát a díjátadón, azonban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság ezt nem engedélyezte.

A NOB szabályzata értelmében a játékok ideje alatt a versenyzők csak a hivatalos érmeket vehetik át.