Az Arsenal örülhet a Chelsea győzelmének

Izgalmas volt a hétvége az európai futballbajnokságokban. Angliában a Chelsea hétfő este idegenben 1-0-ra győzte le a Manchester City csapatát a Premier League 24. fordulójának rangadóján. A győztes gólt Ivanovics szerezte a 32. percben, és ezzel megszakította a City 12 meccsen át tartó veretlenségi sorozatát.

A másik londoni bajnokesélyes, az Arsenal vasárnap 2-0-ra verte a Crystal Palace-t a hosszú sérülésből visszatérő Oxlade-Chemberlaine két góljával, és ezzel az Ágyúsok visszaszerezték az első helyet a tabellán 55 ponttal. Két ponttal lemaradva a City a második, ugyancsak 53 pontja van a harmadik helyen álló Chelsea-nek.

Németországban a Bayern Münchent nem lehet megállítani. A Bundesliga címvédője az Eintracht Frankfurt csapatát fogadta, és nem kegyelmezett. Götze, Ribéry, Robben, Dante és Mandzukic góljaival a bajorok 5-0-ra ütötték ki ellenfelüket. A Bayern hatalmas léptekkel halad a címvédés felé, előnye 13 pont a második helyen álló Leverkusen előtt, a Dortmund a harmadik.

Annál izgalmasabb a helyzet a spanyol bajnokságban. Nagy meglepetésre kikapott a Barcelona, méghozzá odahaza, a Camp Nou-ban, ahol az előző 25 meccsét megnyerte a címvédő. Ám szombaton a Valencia kifogott a katalánokon, és egy kitűnő, fordulatos mérkőzésen 3-2-re legyőzte őket.

Az Atletico Madrid élt a lehetőséggel, hazai pályán fölényesen nyert a Real Sociedad ellen, és ezzel átvette a vezetést a ligában. A Real Madrid nem tudta kihasználni a Barcelona botlását, hiába vezettek Bilbaóban a királyiak, az Atletic kiegyenlített, 1-1-es döntetlen lett a vége, ráadásul a hajrában a játékvezető kakaskodásért kiálllította az aranylabdás Cristiano Ronaldót. A ligát immár egyedül vezeti az Atletico Madrid 57 ponttal, három ponttal megelőzve a Barcelonát és a Realt.

Hollandiában a listavezető Ajax Utrechtbe látogatott, és vezetett is a hátvéd Daley Blind pedig ragyogóan eltalált lövésével, de a belga Steve de Ridder egyenlített, így 1-1 lett a vége. Az amszerdami csapat továbbra is képt ponttal vezeti a tabellát a Vitesse előtt, amely szintén döntetlent játszott Rotterdamban. Harmadik a Twente, negyedik a Feyenord az Eredivisiében.